İpUçları

Gmail ” Gelen Mail ” Nasıl Engellenir?

Gmail ” Gelen Mail ” Nasıl Engellenir?

Merhabalar bu konumuz’da GMAİL mail servisini kullananlar için küçük bir ipucu vermeye devam edeceğim. Eğer devamlı bir yerlerden istenmeyen mail , e-posta alıyorsanız buna filtreleme koyarak engellemiş olursunuz. Bu filtreleme işlemini Gmail ayarlar Bölümünden girerek yapabilirsiniz.

gmail filtreleme

 

Yukarıda resimde görülen filtreler yazan kısma giriyoruz. Bu bölümde daha önce yapılan filtreler veya Yeni Filtre Oluştur adımını izleyebilirsiniz.

gmail yeni filtre oluşturma

 

Gönderen : Burada size istenmeyen mail gönderen adresi yazıyorsunuz.

Alıcı : Kendi adresini yazabilirsiniz.

Konu : hangi tür konu başlıkları ile gelen mailler var ise bunu yazabilirsiniz.

İçerdiği Kelimeler ; Mail içerisinde istemediğiniz içerikler var ise Örnek : “erotik,cinsel ilaçlar” gibi bu içerikleri filtrelemeye ekleye bilirsiniz.

Şunu İçermeyen ; bu filtre içerisinde bazı kelimeleri filtre dışında tutabilirsiniz.

Boyut : Belli bir Dosya boyutunu geçiyor ise bunu engelleye bilirsiniz örnek ekte resim filan eklemiş ise dosya boyutu büyük olacaktır bu tür mailleri engelleye bilirsiniz.

yapmış olduğunuz bu tür filtrelemeler gelen mail direk olarak çöp kutusuna gitmesini sağlayacaktır. Eğer engellediğiniz mailleri geri tekrar eski haline getirmek istiyorsanız bu yapmış olduğunuz filtrelemeyi gözden geçirmeniz gerekecektir.

Arama Tags & Etiket ;

gmail mail engelleme nasıl yapılır, mail engelleme gmail, gmail istenmeyen e-posta engelleme, mailleri engelleme, mail engelleme gmail

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL