Sponsorlu Bağlantılar

youtube kısıtlı mod nasıl açılır veya kapatılır?

2.236 views
Sponsorlu Bağlantılar

Youtube özelliğinden biri olan youtube kısıtlı mod nedir? kısaca bundan biraz bahsetmek istiyorum ve ardından bu baş belası olan youtube kısıtlı mod özelliği nasıl kapatılır? bu sorundan nasıl kurtuluruz bunu anlatmaya çalışacağız.

youtube kısıtlı mod nedir?

youtube kısıtlı mod özelliğini “AİLE FİLTRESİ” diyebileceğimiz bir özelliktir. Kısıtlı Modu aktif ettiğinizde çocuklarınızın izlememesi gereken videoları artık göremeyecekler, engellenmiş olacaktır.

Bu özelliğin bazı bir dezavantajı var, bazı müzikleri veya gereksiz bir video bile kısıtlı mod dahiline tutarak izlenemez hale getirmektedir. Sizlerden gelen sorunlardan biride bu modu nasıl kapatırım, pasif edebilirim, video izleyemiyorum gibiler’den gelen sorunlardır.

Şimdi youtube kısıtlı mod nasıl açılır ve nasıl kapatılır? bununla ilgili bilgi aktarmaya çalışacağız. Kısıtlı mod sorunu çözümü için aşağıda vereceğimiz adımları da uygulayabiliriz.

youtube kısıtlı mod nasıl açılır?

kısıtlı mod tarayıcı bazında yapılmaktadır. Kısıtlı mod umumi bir ortamda halka açık bir ortamda yani cafe, kütüphane, okul veya iş yerinde bu mod açıksa bunu sadece sistem yöneticileri açıp veya kapatabilir. 

Bilgisayarda ; Kısıtlı modu açmak veya kapatmak için bilgisayardan youtube hesabınız ile giriş yapıyorsunuz ve bir video sayfasının en altında iniyoruz.

kısıtlı mod kapalı, kısıtlı mod açık burada küçük bir ok işareti var buraya basıyoruz 1 numaralı işaretli alanda, ardından 2 numaralı alanda açık ve kapalı butonları gelecek buradan açık işaretliyoruz ve kaydet diyerek işlemi tamamlıyoruz.

Böylece youtube kısıtlı mod aktif ediyoruz, eğer ki bu modu kapatmak istiyorsanız aynı adımlar ile kısıtlı modu kapatabilirsiniz.

Android ; Ayarlar > Genel > Kısıtlı Mod bu adımları izleyerek modu aktif edebilirsiniz. 

İphone ; Sağ üst bölümde Ayarlar > Kısıtlı Mod Filtreleme > Açın veya Kapatın bu adımları izlemek sureti ile modu aktif edebilirsiniz.

Youtube kısıtlı mod sorunu nasıl çözülür?

kısıtlı modu kaldırmada bazı sıkıntılar çıktığı sıklıkla soru cevap bölümünden gönderilmektedir. Youtube kısıtlı mod sorunu çözümü için şimdi aşağıda vereceğimiz çözüm yolunu denemeye çalışınız.

tarayıcı bazlı olduğu için youtube hesabınıza giriş yapınız ve modu kapatmayı deneyiniz. Ardından bilgisayarda cache belleği temizleyiniz bunun için Ccleaner Programı kullanarak bilgisayarda bir temizlik yapınız.

Eğer sorun devam ediyorsa Google tarayıcınızda farklı bir kullanıcı girişi yaparak kısıtlı modu tekrar deneyiniz. Bilgisayarda kullanıcı tam yönetimli kullanıcı olarak deneyin. 
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

kullandığınız tarayıcıları resetleme yani fabrika ayarlarına geri getiriniz, bu sorun hale devam edip etmediğini yorumlar bölümünden bırakarak farklı çözüm yolları bulmaya çalışalım. Tarayıcı’da farklı bir sürüm yani eski bir sürüm yüklemek sureti ile youtube’de gezintiye çıkabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın