Sponsorlu Bağlantılar

Excel çalışma sayfası nasıl korunur?

1.214 views
Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de çalışma kitabı veya excel sayfalarını koruma altına alabilirsiniz. Protect sheet olarak da bildiğimiz Excel Sayfa korumasında kazara bozulmalara karşı alınacak bir önlem olarak diyebiliriz.

İnternet’de arattığınız da onlarca excel şifre kırıcı yazılımları bulabilirsiniz çok çabuk kırılacağı için önemli şifrelerinizi buralarda saklamayınız. Excel Sayfa koruma sadece tablo, formüllerin bozulmasını engellemek için koruma altına alınacağını söyledikten sonra excel sayfa koruması nasıl yapılır? bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

excelde sayfa koruma ;

sayfayı korumak için sayfa numarası veya isim verdiğiniz sayfa aralığının üzerine geliyoruz ve fare ile sağ tuş yapıyoruz, “Sayfayı Koru…” yazan yerden işleme devam ediyoruz.

Sayfayı koru penceresinde hiç bir değişiklik yapmadan parola giriyoruz Tamam dedikten sonra Parolayı Onayla penceresine yine aynı parolayı girdiğimizde excel sayfa koruması aktif hale gelecektir.

korumalı hale gelen sayfada tüm kısayol butonları pasif hale gelecektir, hiç bir buton çalışmayacaktır. Böylece korumaya alınan excel sayfasında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Sayfa korumasını kaldırmak için yine koruma verdiğiniz gibi sayfanın üzerine gelerek fare ile sağ tuş ile sayfa korumasını kaldır ile girdiğiniz parola girmek sureti ile sayfa korumasını kaldırabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

excel sayfa koruma nasıl yapılır, excel sayfaları koru, excel hücre koruma, excel hücreyi koruma aktif etme, excelde hücreleri aktif etme, excel sayfaları nasıl parola ile korunur, excel parola koyma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın