Sponsorlu Bağlantılar

internet bağlantısı olmadan “WhatsApp” nasıl kullanılır?

586 views
Sponsorlu Bağlantılar

En çok kullanılan popüler trend uygulamalardan olan ve anlık mesajlaşma, sesli arama , görüntü arama yapabildiğiniz, toplu mesaj veya açtığınız grupla mesajlaşma sağlayabildiğiniz , Whatsapp uygulamasında internetsiz kullanma, internet olmadan whatsapp kullanımı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. 

Son zamanlarda sıklıkla okuduğunuz haber başlıklarında whatsapp internetsiz kullanma ve buna benzer  bir çok haber başlıkları dikkatinizi çekmiştir. Acaba mobil telefonda internet olmadan whatsapp kullanımı mümkün mü? Benim kullandığım İphone’da şuan da böyle bir şey mümkün değil yani whatsapp internetsiz kullanma iphone’da yapamıyorsunuz fakat Android işletim sistemli akıllı telefonlarda bunu yapmanıza olanan sağlanıyor gibi.!

whatsapp internetsiz kullanma 

proxy ayarları kısıtlı olması nedeniyle iphone ( ios ) işletim sistemini kullanan cihazlarda şuan için bu özelliği kullanılamıyor. whatsapp internetsiz kullanma android telefonlarda nasıl oluyor? şimdi bunu adım adım anlatmaya çalışacağız. Birine acil mesaj yazmak veya dosya göndermek gerekecek fakat internet paketi, mobil internet maalesef yok ama acil bir şeyler yollamak gerekecek o zaman kullandığınız cihazda bağlantı ayarlarından proxy ayarı ile internetsiz whatsapp kullanabilirsiniz.

  • Ayarlar 

  • Bağlantılar

  • Mobil Ağlar

  • Erişim Noktası Adları ( Yeni bir Ad Ekle + ) 

  • yeni bir proxy bağlantısı ekleyeceğiz bunu  için aşağıdaki ayarları giriyoruz.

İSİM : Whatsapp ( tercih size kalıyor )

APN : internet

Proxy : 127.0.0.1

Bağlantı Noktası : 8080

yukarıda profil ayarlarını KAYIT ediyoruz. ardından bağlantı noktası olarak ismini verdiğimiz bağlantı erişimini seçiyoruz ve artık bu proxy ayarı üzerinden whatsapp internetsiz kullanmaya başlıyoruz. Tabi  ki birde bunun mutlaka bir ücretlendirme bedeli muhakkak olacaktır yani hiç bir şey bedava değildir bunun karşılığı olarak da Proxy ayarını kullandığınız müddetçe internet bağlantı ücreti paketiniz varsa buradan düşmüyor ücret yansımıyor normal ayarlara döndüğünüzde bu bağlantı ücreti toplu olarak hesabınızı yansıyor olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

ücretsiz whatsapp kullanma, bedava whatsapp, internetsiz whatsapp iphone, internetsiz whatsapp android, whatsapp bedava kullanma, whatsapp proxy ayarı, ücretsiz whatsapp, beleş whatsapp kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın