Sponsorlu Bağlantılar

searchprotect arama sayfası nasıl silinir?

348 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcılarını etkileyen bu sahte yönlendirme sayfasını AdwCleaner proğramı ile kaldırmayı deneyeceğiz. Bu işleme başlamadan önce biraz bunun hakkında bilgi vereceğim.

Bu gibi yönlendirme sayfaları bilgisayarımıza indirdiğiniz deneme yada ücretsiz programlar indirdiğinizde bulaşırlar. Bulaştıkları an itibari ile tarayıcıları etkiler ve sizi bu sayfalara yönledirerek bunun üzerinden para kazanma amacı güderler .

Şimdi Bu yönlendirme sayfasını nasıl Kaldıracağız. ?

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner  “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indiriyoruz ve programı indiriyoruz.

adwcleaner scanner virus

bilgisayarımıza yüklediğimiz bu program ile tarama işlemini yapıyoruz , taramaya başlamadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak işlemi o şekilde yapıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda tarama işlemi yaptık dan sonra Searchprotect ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip Cleaner butonu ile silme işlemini yapıyoruz. Bu işlemden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktık. Bu işlemden sonra bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların kısayol özelliklerine giriyoruz.

adw

Tarayıcıların Özelliklerine teker teker giriyoruz Bu işlemi tüm tarayıcılarda uygulayacağız bunu unutmayın.

removal search.starnow

 

 

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıda Örnek Resim olduğu gibi Hedef Kısmındaki bilinmeyen Uzantılar var ise bunları kaldırıyoruz. Bu işlemleri yapıyoruz. Bu işlemleri yaptıkdan sonra İsterseniz Sağlam olsun diye tarayıcıların ayarlarını Fabrika ayarlarına geri getirebiliriz. bunun için yer imlerin yedeğini almanızda fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın