Sponsorlu Bağlantılar

PSU ( Power Supply ) Nedir?

303 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu Konumuzda Psu yani İngilizce karşılığı Power supply olan Türkçe karşılığı ise Güç Kaynağı olarak Anlam içerir. Peki Psu Nedir ? Bilgisayarın çalışması için ihtiyaç olan şebeke enerjisini Donanımların ihtiyaç duyduğu voltaja Çeviren , Şebeke Enerjisindeki gelen dalgalanmaları minimize ederek donanımları koruyan bilgisayarlar parçalarının stabil çalışmasını sağlayan güç kaynağıdır.

Bilgisayar parçaları günümüzde performanslı çalışmaları için güç tüketimlerinin güçlü olması gerekmektedir. iyi bir PSU alınması için parçaların güç tüketimin hesaplanması gerekmektedir. Bilgisayar donanımlarının enerjiyi ne kadar tükettiğini iyi hesaplayıp ona göre kaliteli PSU alınması gerekmektedir.

Bunun için PSU ( Güç kaynağı ) hesabını daha önceden Makalemde Buradan giderek Bulabilirsiniz. Normal olarak Default olarak bir kasa alındığında 350  W yada 400 W olarak gelmektedir. Yada siz toplama bir bilgisayar hazırlıyorsanız bununla ilgili bir çalışama yaparak ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir Güç Kaynağı alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın