Sponsorlu Bağlantılar

Yazıcı geç yazdırıyor ( geç algılama ) sorunu ve çözümü

518 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yazıcı geç algılıyor sorunu ve bununla alakalı olarak soruna çözüm üreteceğiz. Bununla alakalı olarak sizlerden gelen sorulardan biride yazıcıya dosyayı yazdırmak için gönder tuşuna bastığımda  3 ile 5 dakika sonra yazdırmaya başlıyor yani yazıcıya geç gönderiyor sorunu ile karşılaşıyorum? Bununla alakalı olarak bu sorunun bir çözümü var mı?

Geç yazdırma hatası nasıl çözülür? Bununla alakalı neler yapabiliriz? bu sorulara cevaplar bulmaya çalışacağız.  Bilgisayardan bir yazı, makale veya bilgiyi kağıda dökmek yazıcıdan çıktı almak istiyorsunuz, bilgisayardan yazıya göndermek için ctrl+p tuşu ile yazıya yazdırmak için gönderdiğiniz de 3 ile 5 dakika sonra yazdırmaya başlaması ve bilgisayar başında uzun beklemenize neden oluyorsa bir sorun olduğu aşikardır. Bizde bu konumuzda be geç yazdırma problemi için neler yapabiliriz, bu sorunu nasıl aşabiliriz? Bununla alakalı olarak sizlere tavsiye niteliğinde önerilerimiz olacaktır.

Printer geç algılıyor sorunu çözümü

İngilizce Printer diğer Türkçe karşılığı olarak yazıcı geç algılıyor ve yazıları geç çıkarıyorsa bununla alakalı olarak aşağıdaki adımları denemek de fayda vardır.

  • Yazıcıya ait sürücüleri kaldırın ve bilgisayarı ccleaner ile temizledikten sonra yeniden yükleyin, driverleri güncelleyin.
  • Bilgisayar ile yazıcı arasında usb kablo veya diğer port bağlantılı kablonun arızalı olma ihtimali yüksektir. Bu kablo arızalı ile yada kopuk, zedeli ise veri bağlantısını geç sağlayabileceği için sorun teşkil etmektedir. Kabloyu değiştirerek tekrar deneyin.
  • Yazdırma kuyruğu üzerinde direk yazıcıya yazdır özelliğinin işaretli olduğuna dikkat ediniz.

Yukarıda adımlardan en yüksek ihtimalle kablonun bozuk olmasından kaynaklı olarak yazıcının geç yazdırma sorunu çözüleceği oranı yüksektir.

Bir ihtimal olarak bilgisayarınız da virüsler nedeniyle sürücünün zarar görmesi ihtimali nedeniyle bilgisayarınızı virüs taraması yaptırarak bu ihtimali aradan çıkartmanız olacaktır.

Yazıcı Yazdırma Hızı Nasıl Ayarlanır?

Bu konumuzda yazıcı geç algılıyor, bilgisayar yazıcıya geç gönderiyor hataları konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmına sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın