Sponsorlu Bağlantılar

q ve f klavye arasında geçiş yapmak

819 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda q ve f klavye arasında geçiş yapmak hakkında sizlere bilgiler vermeye devam edeceğiz. Daha önceleri siz takipçilere Windows 10 q klavye ve Windows 10 F klavye ekleme konusunda bilgi vermiştik.

Bu konumuzda eklediğimiz f klavyeden q klavye geçmek ya da tam tersi q klavyeden f klavye ye nasıl geçilir? Bunu meraklılara bilgi vereceğiz.

Kısaca klavye ekleme Ayarlar > Zaman ve Dil > Bölge ve Dil > Dil Ekle( Ekli dil varsa ) > Seçenekler > Yeni klavye ekle kısmından eklenen klavyeleri görebilir ve kaldırabilirsiniz.

Bu eklenen klavyeler arasında geçiş yapmak aslında oldukça basittir. İş gereği ev, ofis, resmi dairelerde Türkçe F klavye kullanıyorsanız eklediğiniz klavye için

Q Klavyeden F klavye nasıl geçilir?

Görev çubuğu kısmında sağ köşede sağ köşe saat ve tarih kısmının yanın da gördüğünüz TUR ( TRQ ) yazısına bastığınız da TUR ( TRF ) arasında geçişlerde kullanabilirsiniz.

q klavyeden f klavye ye geçiş yapmak aslında bu kadar kolay olmaktadır. Bununla birlikte birde kısayol tuşu ile klavye arasında geçişler yapılabilmektedir.

SHİFT+CTRL Tuşlarına birlikte basarak bu işlemi hiçbir menü kullanmadan klavyeler arasında geçişler için  kısayoldan yapabilirsiniz.

Klavye dili değiştirme için Ayarlar üzerinden de yapabileceğinizi unutmayınız. Bilgisayarda klavye dili değiştirme için Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Dil\Dil seçenekleri üzerinden geçişler yapabileceğinizi de unutmayınız.

Windows 7, Windows 10 işletim sisteminde menüler farklı olabilmektedir. Yukarıda sizlere verdiğimiz farklı adımlarla pc de kullandığımız klavye dil ayarları ile Q klavyeden F klavyeye geçiş yapabilir ya da tam tersini yaparak giriş yöntemini değiştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın