Sponsorlu Bağlantılar

word tablosu excel ‘e nasıl aktarılır?

5.528 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda word tablosunu excel aktarma hakkında bilgi vereceğiz. Word ile oluşturduğunuz bir tabloyu excele aktarma işlemi nasıl gerçekleştirilir? bu sizlere görsel, resimli bir şekilde anlatacağız.

Daha önceki anlatımlarda internet veya bir başka bir veriyi excelle içe aktarmayı anlaşmıştık bu konumuzda yine Microsoft Office yazılımı olan Word Tablosu aktarımı excel’de aktarma ile oldukça işe yaracak bir ipucu olarak sizlere hemen bilgi olarak verelim.

word tablosunu excel aktarma

word tablosunu excel aktarma için tabloyu kopyalama yapacağız isterseniz fare yardımı ile tümünü işaretleyerek isterseniz tabloya fare ile bir kere dokunduğunuzda sol köşede artı işaretine bastığınızda tümü seçilecektir ctrl+c tuşları yardımı ile kopyalayın.

daha sonra Microsoft Office Excel sayfasına geçiyoruz ve bu tabloyu hangi alana yapıştırılacak ise o alana faremiz ile bir kere dokunun ve farenin sağ tuşu ile menü penceresini açıyoruz ve “özel yapıştır” yapıyoruz.

özel yapıştır” menüsü seçiyoruz karşınıza yukarıda gibi bir tablo açılacaktır. “Microsoft Office Word Belgesi Nesnesi” seçiyoruz ve Tamam dediğimizde word tablosunu excele aktarma işlemini gerçekleştiriyoruz.

word verilerini excele aktarma işlemini bu şekilde gerçekleştirilir, word’de başka veri tablosunu veya diğer internet sitelerinde bulunan verileri de aktarılmasını gerçekleştire bileceğimiz son derece kullanışlı güzel bir yazılım olarak mucizeler sunmaktadır.

Arama Tags & Etiket ;

word tablosunu excele çevirme  word tablosunu excele çevirme programı, word tablosunu excele aktarma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın