Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de Kes & Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır ?

2.994 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Kamile

Soru Gönder ; Merhaba , Muhasebe amaçlı olarak Microsoft Office Excel de bazı işlemler yapıyorum ben burada verileri kes ve yapıştır , kopyala ve yapıştır nasıl yapabilirim? yardımcı olabilir misiniz ?

Cevap ; Merhabalar , Soru gönder kısmından gönderilen sorular için teşekkürler ayrıca bu sorunun cevabı mail olarak geri dönüş yapıldı .

Diğer word veya metin belgelerinde olduğu gibi aynen excelde de kopyala yapıştır veya kes yapıştır ( cut – paste ) işlemi aynıdır. Bunun için yapılacak şey klavye kısayollarını kullanarak yapabiliriz. Kopyala & Yapıştır = Ctrl+C ile kopyalama işlemini ve kopyaladığınız içeriği Ctrl+V  ile istediğiniz yere yapıştırabiliyorsunuz.

Kes ve Yapıştır komutu için Ctrl+X tuşları ile istediğiniz bir veriyi veya metni bulunduğu yerden keserek yani taşıma işlemi yaparak Ctrl+V ile yapıştırarak taşımış oluyorsunuz. Böylece Hücre içerisindeki bilgileri taşıyabilir veya başka bir hücreye kopyalama yapabilirsiniz.

excel kopyala yapıştır

Diğer Bir uygulama yöntemi fare ile hücreyi seçerek sağ tuş özelliği ile kopyala , yapıştır yapabilirsiniz. Faremizin sağ tuşu kullanarak kısayol menüsünde gördüğünüz gibi belirlediğiniz yani seçtiğiniz hücreleri Kes , Kopyala işlemini Yapıştır menüsü ile gerçekleştirmiş olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

excel kopyala , excel yapıştır , excel kes , excel kopyala yapıştır , excel kes yapıştır , kopyalama nasıl yapılır , excelde kes kısayolu , excelde kopyala kısayolu nasıl yapılır , excelde seçimi taşına

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın