Sponsorlu Bağlantılar

Excel’de Ribbon Şeridi Nasıl Gizlenir?

738 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konularımızda sizlere Microsoft Office Excel’de Ribbon Şeridi nedir? nasıl kullanılır ve nelerden oluşur bunları anlatmıştık. Excel’de çalışırken rahat bir şekilde çalışma ihtiyacı duyabilirsiniz. Eğer geniş yer görünüm sağlamak istiyorsanız Ribbon Şeridi veya diğer adıyla Excel Şeridi‘ni gizlemek veya görünürlük sağlama imkanı sunmaktadır.

Ribbon Şeridi gizleme ihtiyacı duyarsanız bunu pratik bir şekilde uygulamasını yapabilirsiniz. Gizleme de yapacağınız şey fare ile şeridin üzerine gelip sağ tuşa bastığınızda “Şeridi Simge Durumuna Küçült” yaparak ribbon gizleme yapabilirsiniz. Aynı şekilde tekrar aynı işlemle Ribbon Menüsü gösterebilirsiniz.

Yukarıda kısa yöntemle excel şeridi gizleme işlemini yaparak daha rahat veya geniş bir şekilde çalışma imkanı sunacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

ribbon menü gizleme, ribbon menü saklama, ribbon şeridi gizleme, ribbon şeridi saklama, excel şeridi gizleme, excel şeridi saklama, nasıl, excel şeridi gizlilik ayarı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın