Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüm ] Windows 8 ” Bu ağa Bağlanılamıyor ” Hatası

4.494 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Cevat

Soru Sor : Merhabalar , Ben Windows 8 işletim sistemi kullanıyorum Ben Wifi Modeme bağlanırken bağlantı sorunu yaşıyorum diğer ağlarda bağlanıyor ama iş yeri bilgisayarımda bağlanamıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Cevap : Cevat bey , Windows 8 veya diğer işletim sistemlerinde olsun bu gibi sorunlar yaşıyor iseniz birden fazla nedenleri olabilir . Bunlardan en başta ve en çok yapılan hatalardan biride Wifi şifresinin yanlış girilmesinden kaynaklı olabilir wriless şifresini doğru girdiğinizden ilk önce emin olunuz.

Diğer bir çözüm yolu Adsl Modem bir açıp kapatmanız olacaktır modemi açıp kapattığınızda hata düzeltilmediyse Modeme bir reset atınız . Daha sonra Modem Resetledik den sonra ttnet den aldığınız kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girdik den sonra tekrar deneyiniz.

Modeme Reset Nasıl Atılır?

Bir Çözüm yolu Modem Bağlantı Şifrelemesi WPE olarak düzelterek bağlantı şeklini değiştirebilirsiniz Bu bağlantı WPA/2 göre biraz az güvenilir olabilir. Bu Güvenlik Ayarını Modem arayüzüne girerek yapmanız gerekecektir.

Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Modem Arayüzüne girdiğiniz Bağlantı ayarlarından bu ayarı yapabilirsiniz. Diğer Bağlantı sorunun çözümü ise Wifi Adaptörünün sürücülerini güncellemeniz gerekecektir. Driverlerinizi güncelleyin ve tekrar deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüm ] Windows 8 ” Bu ağa Bağlanılamıyor ” Hatası (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Ya iyide ben ralink wireless driver var güncel. Ama yine aynı hatayı veriyor. Broadcom wireless driveri yükleyemiyor. leptopum broadcom u kabul etmiyor. Ralink driver da sorunlu. Lütfen yardım edin

    • arkadaşım , kablolu ethernet bağlantısını pasif ediniz arkasından modemi kapatın açın ve yeniden deneyin.

  2. Aynen benimki de ralink rt2860 wireless lan card windows 10 a geçen sene ağustos ayında geçtim mayıs ayına kadar sorunsuz kullandım ama mayıs tan beri kablosuz ağlarda bu ağa bağlanılamıyor diyor her yolu denedim hatta format bile attım ama düzelmiyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın