Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8.1 Uyku Modu Hata ve Çözümleri

1.422 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8.1 işletim sistemi olan laptop’da daha önce uyku moduna aldığımda bilgisayarım normal olarak tüm ışıkları kapanıyor ekranı gidiyor normal bir şekilde uyku moduna geçiyordu. Son güncellemeler ile bilgisayarım uyku moduna geçmiyor sadece ekran kararıyor diğer ışıklar hala sönmüyor çalışıyor gözüküyor acaba neden ?

Son gelen güncellemeler ile gelen hatalarda genelde bir yeri düzeltirken diğer taraftan bir yerleri bozuyorlar bu sadece Windows 8.1 işletim sistemi ile ilgili değil akıllı telefonlarda tablet bilgisayarlarda da bu sorunlar yaşanmaktadır. Bilgisayarınız uyku moduna geçmiyor ise aşağıdaki adımları takip ederek deneme yapalım.

Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Güç Düğmesinin ne yapacağını seçin yazan kısımda bilgisayarın güç düğmesine basıldığında yapılması gereken eylemi uyku modu olarak seçiniz.

güç düğmesi - uyku modu

 

Bu kısımda laptop yada masaüstü bilgisayarınızın elektrik akımını ile ( priz ) veya şarjda kullanımı ile ilgili olarak güç düğmesinin eylemi hakkında ayarları oluşturun ve tekrar deneyin. Eğer bu sorunu tekrar yaşıyor iseniz bu konu sizi çok rahatsız ediyor ise Windows 8 Sistem Geri Yüklemesi yaparak güncellemeleri geri alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem Öcüt

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın