Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Bilgisayarın Şifresini Nasıl Değişir?

4.210 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda var olan atanmış bir şifreyi kaldırmak veya değiştirmek isteye biliriz . Bilgisayarın açılışında veya kapalı bir oturumu açmak için şifre ile yabancı gözlerden koruyabiliriz. Eğer şifrenizin bir başkasının eline geçtiğini veya güvenlik bir nedeni ile değiştirmek istiyor iseniz şifreyi değiştirmek için yapacağınız adımları aşağıdaki takip edebilirsiniz.

Bilgisayar Şifresi Nasıl Değişir?

  • Bilgisayarım
  • Denetim Masası
  • Kullanıcı Hesapları bilgisayar kullanıcı parolasını değiştirme

Yukarıda örnek resimde gördüğünüz gibi parolanızı değiştirin yazan yerde mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz veya Parolayı kaldır kısmından ise mevcut şifresini değiştirebilirsiniz.

2-Adım ;

Diğer bir bilgisayarın mevcut parolasını değiştirmek için ise bilgisayarım üzerine gelerek sağ fare tuşu ile Yönet  bölümüne giriyoruz. Bilgisayar yönetimi kısmından kullanıcılar bölümüne giriyoruz ve burada bilgisayarının kullanıcı adı olan ismi veya Admin şifrenizi değiştirebilirsiniz.

3-Adım ;

Bilgisayarımızın parolasını değiştirmek için cmd (command ) yani dos penceresini kullanarak değiştirebiliriz. Bunun için başlat bölümüne cmd yazıyoruz faremizin sağ tuşu ile yönetici olarak çalıştır yapıyoruz videomuz da mevcut daha sonra bu dos penceresine net user (kullanıcıadı ) *  komutunu yazıyoruz benim örnek video anlattığım komutu yazıyım net user win7 * yazıyorum ve Enter tuşuna basıyorum daha sonra parolamızı giriyoruz enter basıyoruz ve aynı parolayı tekrar yazarak enter ile işlemi sonlandırıyoruz.

Yukarıda anlattığım konuları aynen video anlatımı izleyebilirsiniz takıldığınız konularda video destek alabilir veya soru sor bölümünden ve https://www.facebook.com/bilgisayarogren  sayfamızı beğenerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

bilgisayar parolası değiştirme, bilgisayar parolası nasıl değişir, pc parola değiştirme, pc şifresi nasıl değişir, pc şifresi değiştirme, pc şifresi oluşturma, bilgisayar kullanıcı şifresi değiştirme, pc admin şifresi, Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, XP , Vista

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın