Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da yapışkan notların yedeği nasıl alınır?

1.487 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda masaüstü’de kısa not almak amaçlı olarak kullanılan ve Windows 7 ve sonraki işletim sistemi Windows 8.1 , Windows 10 sürümlerde kullanılmaya başlanan bir özelliktir. Windows Yapışkan Notları kullanabilmek için ise şu adımları Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Yapışkan Notlar adımını kullanarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Bizim konumuzda yapışkan notların yedeği nasıl alınır? bununla ilgili pratik bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayarınıza format , sıfırlama yapmayı düşündüğünüzde bunların bir yedeğini alarak sonradan kullanabilirsiniz. 

yapiskan-notlar-sticky-notes-500-x-300

Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır Penceresini çalıştıralım ve buraya aşağıdaki kodu yazarak enter basınız.

C:\Users\bilgisayaradınız\AppData\Roaming\Microsoft\Sticky Notes

yukarıda kırmızı yazılı yere kendi bilgisayar adınızı yazınız..!! daha açılan pencerede karşınıza çıkacak olan “StickyNotes.snt” dosyasının yedeğini bir yere kopyalamanız yeterli olacaktır.

Böylece yanlışla silinecek , format veya sıfırlama öncesi periyodik süreçlerde bir yedeğini alarak farklı bir disk alanında ( harici hdd , flash bellek ) media aygıtlarında yedeğini tutabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

yapışkan notlar yedeği alma , yapışkan notlar backup , yapışkan not saklama , yapışkan not kurtarma , yapışkan not nasıl yedeklenir , yapışkan not arşivleme , sticky notes backup 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın