Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Aero peek Özelliği Açma kapama

5.111 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 deki bu özellikler sayesinde Çalışır olan uygulamalar arasında hızlı bir geçiş yapabilirsiniz .

 

Win tuşu +  Tab Tuşlarına bastığınız zaman çalışan uygulamalar arasında hızlı bir geçiç yapabilirsiniz. Programlar arasında geçiş yaparken etkin pencere  ön plana çıkar diğerleri ise seffaf hale gelir.

Peki Bu özelliğin Dezavantajı Nedir ;

Bilgisayarın çalışma performansını etkileceği için usta kullanıcılar genelde bu uygulamayı devre dışı bırakmaktadırlar peki bu uygulama nasıl devre dışı bırakılır.

Masüstünde Görev çubuğu üzerine gelip sağa basıyoruz ve özellikler bölümüne giriyorum.

Özellikler Bölümüne geldik den sonra Masaüstünü ön izlemek için Aero özelliğini kullan yazan yerdeki işareti kaldırıyoruz

Bu özelliği kaldırdık dan sonra bu özelliği devre dışı bırakmış oluyoruz bilgisayarımızın hızını bir nebze artırmış oluyoruz. bilgisayarda arka planda ne kadar az program çalışırsa ve renkler az olursa örnek bir siyah ekran bilgisayarın hız performans da o kadar iyi olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 7 Aero peek Özelliği Açma kapama (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bilgisayara yeni format attıktan sonra aero peek özelliğini kullanamıyorum. Aero peek kutucuğu işaretli ama gri renkte pasif. Bir sürü yöntem denedim olmadı (ekran kartı güncellendi, DWORD değerleri düzeltildi). Sorun giderme yaptığımda “yansıtma sürücülerini kullanan programları kapatın” uyarısı verdikten sonra “yansıtma sürücüleri aero efektlerini desteklemiyor” hatasını veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

    Sistem: Win 7 Pro 64 bit
    Ekran kartı: ATI Radeon HD 4600 Series

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın