Sponsorlu Bağlantılar

Geri Yükleme Noktası Nasıl Yapılır?

548 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sistem Geri yükleme oluşturmanın önemi çok fazladır bilgisayarınıza yeni bir program yüklediniz yada bilgisayarınızı açtığınızda bir aksilikle karşılaştınız bu durumda Sistem Geri yüklemesi yaparak önceki bir tarihe geri dönerek bilgisayarınız kurtarmış olursunuz . Bu çok yararlı bir özelliktir sağda solda bilgisayarcı aramanıza gerek yoktur. Hemen sistem geri yükleme noktasını seçerek arızadan önceki bir tarihe bilgisayarınız geri döndürerek tekrar çalışmaya devam edebilirsiniz.

Peki bilgisayarınızın tam performanslı çalıştığı bir zamanda bilgisayarınızın bir Sistem Yükleme noktasını oluşturunki aksi bir durumda bu tarihe geri dönebilesiniz.

Sistem Geri Yükleme Noktası nasıl oluşturulur ;

MasaÜstündeki Bilgisayarım Simgesine gelerek sağa basarak Özellikler kısmına geliriz.

Özellikler Kısmına Girdik den sonra Sistem korumasını Seçeriz.

Açılan Pencerede Oluştur Kısmını Seçerek devam ediyoruz.

Oluştur Düğmesine bastık dan Sonra açılan pencereye oluşturacağımız Sistem Noktasının ismini giriyoruz bu isim o günkü tarih ve aklınızda olacak bir şeyler yazıyoruz ve Oluştur diyerek işlemimizi tamamlıyoruz.

Geri yükleme Noktası oluşturarak işlemi sonlandırıyoruz.

Peki Bilgisayarımızın Başına Bir iş Geldi Bu oluşturduğumuz Nokta ile Geri Yükleme Yapabiliriz. Bunu Nasıl yapacağız ?

Aynı Adımları takip ederek Sistem koruma penceresine geri geliyoruz Burada Sistem Geri yüklemesi yazan butonu seçiyorum oluşturduğumuz noktayı seçerek adımları takip ederek geri yüklemeyi gerçekleştiriyorum. Burada uyulması gereken bir kaç ayrıntıda Dizüstü bilgisayarlarda şarjın tam olması gerekmekte yani kısaca elektrik bağlantısının kesilmemesine dikkat etmek gerekmktedir.

 

Aramalar: 

geri yükleme noktası, geri yükleme noktası nasıl oluşturulur, geri yükleme noktası oluşturma, geri yükleme noktası windows, geri yükleme windows, windows 7, windows 10, windows 8, geri yükleme win10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın