Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Pin çalışmıyor hatası çözümü

372 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Windows 10 pin sorunu ve çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Windows 10 kullanırken artık uzun ve karmaşık şifreleri hatırlamanız gerek yoktur. Bunun yerine sadece PİN Kodu girmeniz yeterlidir. Bazen de pin kodu bir unutulabilmektedir. Bilgisayarınız kilitlenir. Eğer Win 10 Pin kodu hatası alıyor, pin kodu çalışmıyorsa aşağıda tavsiye edeceğimiz adımları deneyebilirsiniz.

Windows 10 Pin Kodu çalışmıyor hata alıyorsanız, yanlışlıkla değiştirdiğiniz veya kullanmak üzere bir arkadaşınıza verdiğinizde size değiştirdiğini söylemediğini varsayarak aşağıda senaryoları gözden geçiriniz.

CAPS LOCK TUŞU

Bazı bilgisayarlarda Caps Lock ışığı yoktur bu nedenle büyük harfle veya küçük harfle girildiğinden emin olamazsınız. Bu nedenle girilen pin kodunu düzgün girdiğinizden emin olunuz. Caps Lock tuşlarını kullanarak düzgün pin girildiğinden emin olunuz.

DİL

Bilgisayarda kullanılan Dil tercihleri yanlış parola girmenize sebep olabilir. Bilgisayarın dil tercihinin kullandığınız dil tercihine uygun olduğundan emin olunuz. Ekranın altında bulunun görev çubuğunun altında TR, En, Eng olarak kontrol ediniz.

KULLANICI HESAPLARI

Windows 10 Pin Kodu problemi alıyorsanız bilgisayarda birden fazla kullanıcı hesabınız var mı kontrol ediniz. Misafir hesabı veya başka bir kullanıcı oturumundan açıp açmadığınızdan emin olunuz, doğru hesaptan açıldığından emin olunuz.

EKRAN KLAVYESİ

Klavyenizde bir sorun olabileceğini düşünerek, Sanal Klavye Açmak suretiyle düzgün Pin kodu girişinizi yapmaya çalışınız.

Eğer oturumunu açtığınızda klavyede bir sorun olduğunu düşünüyorsanız klavye ve fare sürücülerini güncelleyin.

YENİDEN BAŞLAT

Bilgisayarda yeniden başlatmak her zaman olmazsa da bazen sorunları çözmek için fayda vermektedir. Bilgisayar güç düğmesine birkaç saniye basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatınız. Ya da Reset Tuşu ile de direk olarak başlatabilirsiniz.

PİLİ ÇIKARIN

Windows 10 Pin Kodu düzgün çalışmıyor sorunsalı çözümü için bios pilini çıkartıp birkaç saniye bekledikten sonra tekrar takarak sorunu çözebilirsiniz. Bios pilini çıkarmak oldukça basittir. Bilgisayarın kasa içinde Anakart üzerinde saat pili bios pilidir.

Bu pili yerinden sökerek bekleyin ve yeniden pili takarak Windows 10 Pin Kodu sorunu çözümü sağlamak mümkündür.

Bunlardan hiç birini sonucu değiştirmedi o zaman Windows 10 Pin Kodu Parola sıfırlama işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Eğer bir işyerinde çalışan iseniz o zaman işyerinde bulunan bilgi işlem teknisyeni, sistem yöneticisine bildirmeniz gerekecektir.

Windows 10 eriştikten sonra şu verdiğimiz işlemleri sıralı olarak yapabilirsiniz. Sizin için doğru bir avantaj olacaktır.

  • PIN, şifre ve güvenlik sorularını ayrı bir yere not alabilirsiniz.
  • Gerekli gördüğünüzde yeni pin oluşturun
  • Bozuk bir kullanıcı hesabı yerine yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.
  • Yedek bir yönetici hesabı oluşturun

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz adımlarla Win10 Pin Kodu problemi nasıl çözülür, nasıl çözülmüş sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın