Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Pin Kodu Sıfırlama

237 views
Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceki konumuzda Windows 10 pin kodu hatası çözümü hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Yanlış veya hatalı pin kodu girişleri sonrası veya pin kodu hatası nedeniyle yaşanan problemleri giderebilmek için PİN Kodu kaldırmak veya sıfırlamak icap edebilir.

Bizimde bu yazımızda Win 10 pin kodu nasıl sıfırlanır bunu sizlere bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Bunun için iki farklı yöntemle Windows 10 pin kodu sıfırlama yönteminden bahsedeceğiz.

CİHAZDA OTURUM AÇIKKEN PİN KODU SIFIRLAMA

Pin kodu sıfırlama yöntemini iki farklı şekilde gerçekleştireceğiz. Bunun için ilk önce oturum açıkken yani pin kodu şifrenizi saten biliyorsunuz fakat sıfırlama ihtiyacı duyarak yeniden bir pin kodu oluşturmak için bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Başlangıç > Ayarlar > Hesaplar > Oturum Açma Seçenekleri bu adımları takip ederek PİNİ UNUTTUM seçeneği ile bu adımlardan yönergeleri takip ederek Pin Kodu resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not; Bu işlem sırasında internete bağlı olduğundan emin olunuz.

Yukarıda adımlarla Windows 10 Pin Kodu Kaldırma işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Birde bunun dışında diğer Windows 10 pin kodu devre dışı bırakma yönteminden bahsedelim.

PİN KODU UNUTTUM

Oturumunu açamadınız, oturum kapalı şekilde Windows 10 Pin kodu kaldırmak veya iptal etmek için o zaman yapılması gereken şu şekilde olacaktır.

Pin Metin kutusu önüne geldiğinizde Pin’mi unuttum seçeneğine geliyoruz. Burada yönergeleri takip ederek size bu değişikliği yapmak istediğiniz ve bir onay almak için Microsoft E-posta kimliğini girmenizi istenecektir.

Böylece Pin Kodu sıfırlama işlemini bu şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu işlemler oldukça kolaydır.

TAVSİYE VİDEO;

Daha ayrıntılı olarak “https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4026196/windows-10-pin-sign-in-issues” adresi üzerinden pin kodunu kaldırma yönergelerini okuyabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Windows 10 Ayarlar Panelini Gizleme

Bu konumuzda Windows 10 pin kodu nasıl kaldırılır, pin kodu nasıl sıfırlanır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorular için bizimle sorunlarınızı, problemlerinizi paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın