Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 Sanal Ekran Klavye Nasıl Açılır?

957 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günlük hayatımızda artık her yerde şifreli işlemler yapıyoruz kullanıyoruz, bilgisayarımızı açarken şifre soruyor,Kartlı işlemlerde şifre soruyor   Bankacılık işlemlerini yaparken şifre soruyor soruyor da soruyor tabi’ki bu işlemleri yaparken de yabancı gözlerden uzak tutmak gerekiyor , bu yabancı göz derken bilgisayar korsanlarını demek istedim , bu korsan bilgisayara değişik yollardan sızabiliyor. maillerden indirdiğiniz ücretsiz programlardan bir çok yolu deniyorlar bilgisayarınıza keylogger yerleştirdiklerinde artık sizin attığınız tüm adımları görebilirler girdiğiniz her karakteri her rakamı şifre artık ellerindedir.

Bu keylogger klavye tuşlarına basmanızla bunları rapor şeklinde bilgisayar korsanlarına rapor olarak iletir bu girdiğiniz şifreleri rahatlıkla kullanarak sizin banka hesaplarınızı boşalta bilirler.

 

sanal ekran klavyesi

 

eğer İnternet üzerinden banka bilgilerini kredi kartı bilgilerini girerek işlem yapıyorsanız dikkat etmeniz gerekir. Bilgisayarımızda bununla ilgili fiziksel olarak kullandığımız klavye dışında birde Sanal Klavye olduğunu biliyor muydunuz ?

Bu Sanal klavye ile bankacılık işlemleri için kullanabilirsiniz . bunun için sanal Ekran klavyesini nasıl açabilirim yada açabilirim .

Başlat Menusu > Tüm Programlar > Donatılar > Erişim Kolaylığı > Ekran klavyesi girdiğinizde Ekrana Sanal klavye gelerek fareniz yardımı ile tüm karakterleri kullanabilirsiniz.

Artık ekranda görünen bu klavye ile tüm güvenlik işlemlerini şifrelerinizi buradan girerek  keylogger gibi korsan yazılımlara karşı küçük de olsa bir önlem almış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın