Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Lisans Anahtarını Temizleme

224 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, önceden yüklenmiş bir Win10 işletim sistemi var ve ben bunun girilmiş lisans ürün anahtarını temizlemek istiyorum sonra kendime ait ürün lisansı girerek kullanmak istiyorum. Sorum şu ben Windows 10 ürün anahtarını silmek, temizleyebilir miyim?

WİNDOWS 10 ÜRÜN ANAHTARINI SİLME

Daha önceki konularımızda sizlere sysprep nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışmıştık. Bu özelliğin amacı şu şekildedir.

Bir ofis ortamında beş bilgisayar kurulacak bunlara ayrı ayrı kurulum yapılması yerine bir bilgisayara Windows 10 ürün anahtarı girilip kurulup ürün anahtarını veya diğer adıyla SİD numarası sıfırlanarak bunu imajını alıp diğer bilgisayarlara bu imaj üzerinden kurulup bu makinalara her biri ayrı ürün anahtarı girmesini sağlamaktır.

Buradan çıkarak şunu diye biliriz. Elinizde hazır kurulu Windows 10 Sysprep yaparak SİD numarasını sıfırlayabilirsiniz.

Bu şekilde ürün anahtarını temizlemiş, silmiş olacaksınız. Fakat ürün anahtarı gireceğiniz Windows işletim sistemiyle ürün anahtarının aynı olması gerektiğini unutmayın.

SYSPREP NASIL YAPILIR TAVSİYE VİDEO;

Unutmayın yapacağınız her işlem için bilgisayarın yedeğini almayı unutmayın. Yedeklemeyi mutlaka yapınız.

TAVSİYE YAZI; Açılmayan Bilgisayarın ürün anahtarını bulma

Bu konumuzda Windows Ürün Anahtarı sıfırlama konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın