Sponsorlu Bağlantılar

insert tuşu nerede ve görevi nedir

654 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda insert tuşu nedir, ne işe yarar, görevi nedir, klavyede nerededir gibi bilgisayar konusunda yeni başlayan kullanıcılarımıza bilgi vereceğiz.

KLAVYEDE İNSERT TUŞU NEREDE

Klavyenin üzerinde genellikle Backspace yani geriye silme tuşu olarak bildiğimiz tuşun hemen yanında bulunmaktadır.

Bu tuş genel olarak fazla bir görevi yoktur. Böyle olduğunda da bazı klavyelerde insert tuşu kaldırılmıştır. Yeni nesil klavyelerde, dizüstü bilgisayarlarda Ins tuşu olarak da gelmektedir.

Şimdi insert tuşu klavyede nerede olduğundan kısaca bahsettik. Peki bu klavye tuşunun asıl görevi nedir, ne işe yarar birde buna değinelim.

İNSERT TUŞU NE İŞE YARAR

Sürekli olarak yazı yazanlar için bu klavye tuşu görevi kısaca şu şekilde hemen açıklayalım. Word de bir yazı yazdınız ADDM olarak yanlış bir yazı yazdınız burada ikinci D üzerine gelerek insert tuşuna bastığınızda D harfi yerine E harfini yazacaktır. Eğer insert tuşuna basmaz iseniz o harfi ileterek yine bir yanlış yazım olacaktır.

Genel olarak Microsoft Word belgesinde yazı yazmayla uğraşanlar için sıklıkla kullanılan bu tuş kullanımı genel olarak unutulmaya yüz tutmuştur.

TAVSİYE YAZI;

İnsert tuşu aktif ise tuşun üzerindeki ışık yanacaktır. Eğer ışığı yanmıyorsa o zaman insert tuşu kapalıdır.

Bu konumuzda insert tuşu ne işe yarar nerede kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın