Sponsorlu Bağlantılar

Açılmayan Bilgisayar’da Product Key Anahtarını Öğrenme.!

11.728 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu konumuzda Açılmayan bilgisayarlarda ürün anahtarı yani product key nasıl öğrenilir ? Bununla ilgili olarak ipucu vereceğim. Bilgisayarın power düğmesine bastığınızda belli bir yere geliyor takılıyor ve açılmıyor ise sizde orjinal ürün anahtarı ile işletim sistemi kullanıyor iseniz ve format için yeniden bu ürün anahtarını girmeyi isteyecektir. O zaman size’de bu bilgisayarın orjinal ürün anahtarı gerekecektir.

Peki açılmayan bilgisayar’da ürün anahtarı nasıl bulunur ? veya nasıl öğrenilir ? bununla ilgili olarak gerekli konu paylaşımına hemen geçelim.

Günümüzde Windows 8 işletim sistemi ve sonrası için ürün anahtarları bios’a gömülü olarak gelmektedir. Bunun için Recovery yani geri yükleme ile bu iş çözülmüştür. Fakat Recovery olmadığı işletim sistemlerinde Windows Xp , Windows 7 gibi işletim sistemlerinde mutlaka bir kurtarma yöntemi vardır.

Recovery olan bilgisayarlarda bile ürün anahtarı öğrenilebilir. Peki ürün anahtarı bilgisayarın neresinde tutulur ? ürün anahtarı bilgisayarlarda “C:\windows\system32\config\software” dosyası içerisinde saklanır.

ürün anahtarı nerede saklanır

Bu dosyalara baktığınızda kilitli olarak görünecektir. Bu kilitli dosyaları görüntülemek için ise üçüncü parti programlara ihtiyaç duyulmaktadır. Şimdi Bilgisayar hiç açılmıyor peki bu dosyalara nasıl ulaşacağız ? bunun için bilgisayarın harddisk bazı aparatlar sayesinde harici harddisk gibi bağlayabiliriz.

3.5 harddisk kutusu

 

Bu tür usb bağlama aparatı ile başka bir bilgisayara bağlayarak bu dosyalara ulaşabiliriz. Böylece bu software dosyasına rahatlıkla içinden kopyalayarak alabiliriz. Buraya kadar bu dosyaya nasıl ulaşılır bunu öğrendik . Şimdi bu şifreli software dosyası nasıl açılır ? bu öğrenelim.

Konu içerisinde demiştim bu şifreli software dosyasını açabilmek için üçüncü parti bir program kullanacağız. Bu programın ismi ShowKey Plus bu program ile dosya içinden key numarasını tereyağın’dan kıl çeker gibi çekip alacağız.

Showkey Plus İndirhttps://github.com/Superfly-Inc/ShowKeyPlus/releases/tag/ShowkeyPlus” adresini tarayıcıya yapıştırın ve bilgisayarınıza indirin.

Showkey Plus Nasıl Kullanılır ?

Windows Xp , Windows 7 , Windows 8 ve Windows 10 içinde geçerli olan bu program ile ayrıca Windows.old klasörü içerisindeki product key serial numarasını bile öğrenebiliyoruz.

 

showkey plus kullanımı-01

 

Bu programı çalıştırdığınız’da ilk başka kullandığımız bilgisayarın ürün serial numarası gelecektir. Biz diğer harddisk kopyaladığımız software dosyası içerisindeki bulacağımız ürün numarasını bulmak için o dosyayı göstereceğiz. Bunun için Retrieve key from backup butonu basıyoruz.

showkey plus kullanımı-02

Butona bastığımız’da Software dosyasının yerini gösteriyoruz yani flash belleğe kopyaladıysanız bunun içinden veya nereye kopyasını aldıysanız dosyayı oradan buluyoruz ve aç diyoruz. Böylece size Eski veya çökmüş bilgisayar ürün anahtarı gösterecektir.

Bu ürün anahtarı ile hangi işletim sistemine ait ise bunun kurulum cd ile format atabilir ve ürün anahtarını girerek yeniden işletim sistemini kurmuş olursunuz.

Arama Tags & Etiket ;

çökmüş bilgisayarın ürün anahtarı , açılmayan bilgisayarın product key, bilgisayarın serial numarası , nasıl , adım adım , öğrenme , bulma , serial key numarası öğrenme , serial number

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Açılmayan Bilgisayar’da Product Key Anahtarını Öğrenme.! (9 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adam yukarıda dosya konumunu yazmış daha hala software klasörü nerde diye soruyosun ya

  2. Uygulama yüklenmiyor.
    “Bu uygulama paketi için yeni bir sertifikaya veya güvenilen sertifikalara sahip yeni bir uygulama paketine ihtiyacınız var. Sistem yöneticiniz veya uygulama geliştiricisi size yardımcı olabilir. Bir sertifika zinciri işlendi, ancak güvenilmeyen bir kök sertifikada sonlandırıldı ”
    Şeklinde bir bildirim veriyor.

  3. teşekkürler hem kullandığım laptoptaki windows 7 product key hem de harici diskteki diğer laptopumun windows 10 product key bulundu.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın