Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp arşivlenmiş mesajlar nasıl bulunur?

1.458 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda arşivlenmiş sohbet geçmişi telefonda nerede bulunur, nereye atılır, nerede saklanır konusunda sorulara cevaplar arayacağız.

Daha önceki konularımızda yedeklenmiş sohbet geçmişi nasıl silinir konusunu işlerken aslında bu konumuzda sorulara da cevaplar vermiştik. Bu konu başlığı ayrıca açarak whatsapp sohbet arşivine nasıl ulaşırım konusunda cevap vereceğiz.

TELEFONDA YEDEKLENMİŞ SOHBET ARŞİVİ NEREDE BULUNUR

Whatsapp konuşmaları daha sonra yedeklenmek üzere arşivlenmektedir. Bu arşiv bulut teknolojisi olarak icloud da Apple cihazları için saklama alanında Android telefonlarda ise cihazın içinde WhatsApp klasöründe yer almaktadır.

Bizimde bu yazımızda yedeklenmiş sohbetleri bulamak için aşağıda adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

WHATSAPP SOHBET ARŞİVİNE ULAŞMA

Sohbet yedeği nereye saklanır? Hemen Android telefonlarda kolaylıkla bulabileceğiniz adımlarla erişim sağlayabilirsiniz.

  • Dosya yöneticisi
  • Dâhili depolama alanı
  • Whatsapp
  • Database

Adımları takip ederek telefonun hafızasında saklandığı, tutulduğu yeri görebilirsiniz. Bu klasör altında sohbet yedeği Msgtore.db.crypt12 dosyası olarak saklanmaktadır.

Whatsapp yedeklenmiş sohbet yedeğinin bulunduğu klasör bu şekilde saklanmaktadır. Bunun dışında depolama alanı olarak whatsapp sohbet yedeği nerede sorarsanız Android sistemlerde bulut depolama alanında Google Drive üzerinde de saklanmaktadır.

WHATSAPP SOHBET YEDEKLEME NEREYE KAYDEDİYOR

Android telefonlarda saklama alanı olarak yukarıda verdiğimiz klasörlerin içinde saklandığı gibi sohbet yedekleri ayrıca;

  • Whatsapp
  • Menü
  • Ayarlar
  • Sohbetler
  • Sohbet yedeği

Bu adımlarda Google Drive yedeklenmiş halini göreceksiniz. Böylece sohbetler nerede yedeklenmiş bu alanda görebilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Msgtore.db.crypt12 okuma

Bu yazımızda sohbet yedekleri nerede saklanır, nerede bulunur konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın