Sponsorlu Bağlantılar

Google Stadia nedir ne işe yarar nasıl kullanılır?

445 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Stadia Google nedir ne işe yarar, nasıl kullanılır konusunda merak ettiğiniz konuları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Google Stadia oyunların merakla beklediği bir platform olarak sizlere söyleyebiliriz. Son yıllarda oyun teknoloji alanında “bulut tabanlı oyunlar” duymuşunuzdur. Bu teknolojide donanım gereksinimi, oyun indirme, oyun yükleme gibi artık maddi külfet getirecek masraflara bir nevi son vereceksiniz. Bu oyunda sadece girip oynamak kalacak size.

Google Stadia için gerekli olan sadece yüksek hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duymanız yeterli olacaktır.

Google Stadia oyun oynamayı sadece cep telefonundan, akıllı telefon veya tablette girip oyun oynamak gibi düşünebilirsiniz. Google tarafından çevrim için oyun çalışmaları yaptığını duymuşsunuzdur.

GOOGLE STADİA NEDİR?

Google çevrim için oyun servisi olan Project stream olarak daha önce bilinen ve yeni adıyla Stadia olarak tanımlanmış bir bulut oyun teknolojisidir.

Bu teknoloji sayesinde uzun oyun yüklemeleri son bulacak, pahalı oyun konsolları almanıza gerek kalmayacak, her seferinde kaldığınız yerden devam etme şansınız olacak, konu başında dediğimiz gibi bilgisayardan başlayıp oyunu cep telefondan bitire bileceksiniz.

Multiplayer ile çoklu oyun oynayabileceğiniz bir oyun teknoloji sizlerle olacaktır.

Daha önce yüklenen oyunlardan sonra web tabanlı oyunlar geliştirilmişti, bundan sonra teknolojiyle artık hızla devam etmekte olan teknoloji sayesinde oyun konsollarına ihtiyaç kalmayacağı bir aşikardır.

Bu konumuzda Stadia Google ne demek, nedir konularında bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla akalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın