Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp sohbet yedeği nasıl silinir?

815 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda whatsapp tarafından arşivlenmiş sohbetler nasıl silinir bunu Android ve IOS işletim sistemli iphone telefonlar için sizler bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Yedeklenmiş sohbetler daha sonra telefon değiştirdiğinizde bu sohbetleri geri yüklemek üzere cihaza veya bulut depolama olan icloud gibi alanlarda depolayabilirsiniz.

Bu sohbetler zamanla depolama alanlarında yer tutacağı için sohbet yedeğini silmek isteyebilirsiniz. Bizde Whatsapp sohbet yedeği nasıl silinir iphone üzerinde ilk bunu anlatacağız ardından da Android telefonlarda anlatacağız.

WHATSAPP SOHBET YEDEĞİ NASIL SİLİNİR?

Eğer akıllı telefon olarak Apple ürünü iphone marka cep telefonu kullanıyorsanız telefonun sohbet yedeğinin ne kadar yer kapladığını Ayarlar > iCloud > Saklama Alanını Yönet > Whatsapp messenger alanından ne kadar kapasite de yer aldığını görebilirsiniz.

İsterseniz bu alandan “verileri sil” yazan yerden yedeklemiş sohbetleri silebileceğiniz gibi ayrıca uygulama içinden de whatsapp sohbet yedeği silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

UYGULAMA ÜZERİNDEN SOHBET YEDEĞİNİ TEMİZLEME

Whatsapp içinden yedeklenmiş sohbet yedeğini temizlemek için Ayarlar > Sohbetler > kısmından yapılabilecek adımlar;

Tüm sohbetleri arşivle, tüm sohbetleri temizleyin, tüm sohbetleri silin ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece telefonda yer kapladığını düşündüğünüz whatsapp sohbet yedeği silme işlemini başarıyla sağlamış olursunuz.

YEDEKLENMİŞ SOHBETLER NASIL SİLİNİR ANDROİD

Kullandığınız telefon modeli Samsung, Lg, Htc, Asus, Huawei Omnia gibi markası ne olursa olsun Android işletim sistemli telefonlarda yedeklenmiş, arşivlenmiş sohbet nasıl silinir?

Yedeklenmiş sohbetleri silmek için aşağıda adımları takip ederek telefonun içinden silmek mümkündür.

  • Dosyalarım ( my files )
  • All files klasörü
  • Whatsapp klasörü
  • Databases
  • db.crypt

Yukarıda klasörü işaretledikten sonra çöp kutusu ile yedeklenmiş sohbet arşivini siliyoruz. Böylelikle Android telefonlarda whatsapp sohbet geçmişinin tutulduğu sohbet arşivini bu yöntemle kolaylıkla silerek cihazdan yer açabiliriz.

Bu konumuzda Whatsapp sohbet yedeğini silme konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize ulaşarak sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın