Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp msgstore.db dosyasını görüntüleme

55.969 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda siz takipçilere msgstore crypt12 dosyası açma hakkında bu işlemin nasıl yapılır? dair bilgi vermeye çalışacağız.

Soru & Cevap sayfamızı kullanan ziyaretçilerimizden gelen sorularda Whatsapp yedekleme dosyasını görüntüleme veya açma işleminin nasıl yapılacağını istinaden sorular gelmiştir.

msgstore.db crypt12 nedir?

Bu dosya WhatsApp yazışmalarının veri tabanına yazıldığı kayıt edildiği veri tabanı olarak söyleyebiliriz. Konuşmalar veri tabanı dosyası altında saklanmaktadır. Bizde bu konumuzda msgstore.db crypt12 dosyası okuma veya diğer adıyla yedeklenen whatsapp dosyalarını okuma işlemini anlatacağız.

Yedeklenmiş WhatsApp Konuşmalarını Okuma ;

Konumuzda Whatsapp yedekleme dosyası olan msgstore.db crypt12 dosyasını nasıl açılır? Ve bu içindeki yazışmalar bilgisayarda nasıl okunuz şimdi bunu adım adım anlatmaya çalışacağız.

Whatsapp sohbet yedeği okuma ;

 • Bilgisayarda yedeklenmiş WhatsApp konuşmalarını üçüncü parti yazılımlar ile erişim sağlayacağız.
 • https://yadi.sk/d/bL31ITo93QwZe2“ adresi üzerinden gerekli programı bilgisayara yüklüyoruz.
 • Android telefonda Whatsapp konuşmalarının kayıt olduğu yer WhatsApp > Database kısmındaki veri tabanın olduğu “db” dosyasını buradan alıyoruz ve bilgisayara kopyalıyoruz.
 • Bilgisayara indirdiğiniz WhatsApp Viewer programını bilgisayara kuruyoruz.
 • Bu program bilgisayarda çalıştıralım ve Open > File seçeneği ile msgstore.db dosyasını bu program ile açtığımızda whatsapp yazışmalarını bu alandan okuyabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

WhatsApp msgstore.db dosyasını görüntüleme (11 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Zannedersem bu işlem için root işlemi yapmamız gerekiyor.
  Root işlemini kendi cihazımızamı?
  Yoksa mesajını okumak istediğimiz kişinin cihazınamı root işlemi yapmalıyız?

 2. whatsapp herkesten silinen mesajları geri getirme ile ilgili bu programı deneyenler var mı?

 3. Dosyalar günlük olarak telefona kaydediliyor ve büyük alan kaplıyorlar. Bu msgstore dosyalarına silsem mesajlar gider mi? Yanlış bir şey olur mu?

  • Bu dosyalar, Whatsapp veri tabanıdır silerseniz konuşmalarınız gider. İstemediğiniz sohbetlerin içeriğini silerek biraz daha yer açabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın