Sponsorlu Bağlantılar

Vodafone modem arayüzüne nasıl girilir?

991 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda vodafone modem arayüzüne girme konusunda sizlere bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konularımızda tüm adsl modem arayüzüne nasıl girilir konusunda sizlere bilgiler ve bu konuda sorunlarınıza destek vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda Vodafone modem içine nasıl girilir bunu anlatmaya çalışacağız.

İnternet kullanabilmek için bir internet paketiniz, kullanıcı adı ve şifreniz olması gerekmektedir. Bu internet paketi sağlayan hizmet veren servisler olacaktır. Türk Telekom, Turkcell, UyduNet, Vodafone gibi şirketler hizmet vermektedir.

Kullanıcı ayarlarını yapılandırmak veya modem içinde güvenlik ayarları, port yönlendirmeleri vs. onlarca ayarı yapabilmek için modeme girmek gerekmektedir.

Bunun için size verilen Adsl Modem marka ve Modeline göre modem arayüzüne bağlanma farklılık gösterecektir. Kullandığınız Vodafone Modem arayüzüne bağlanmak için aşağıda vereceğimiz ipuçlarını kullanarak sizde modeme girebilirsiniz.

VODAFONE MODEM ARAYÜZÜNE GİRİŞ

Modemin içinde bulunan birçok ayarın olduğu kısma giriş için bağlantı yapacağınız ip adresini bilmeniz gerekmektedir.

Vodafone modem arayüzüne nasıl girilir? Bunun için web tarayıcınıza 192.168.1.1 ip adresini yazarak modemin ilk adımı olarak kullanıcı adı ve şifrenizi yazacağınız bir panele gireceksiniz.

Karşınıza kullanıcı adı ve şifre bulunan panelde size verilen default kullanıcı adı ve şifresi olarak küçük harflerle kullanıcı adı: vodafone ve şifre olarak da vodafone olarak yazın ve giriş yap butonu kullanarak arayüzüne girebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar bu arayüze girişlerde şifreleri değiştirmektedir. Eğer değiştirdiğiniz şifreyi unuttuysanız o zaman adsl modemi resetlemek gerekecektir.

Tavsiye Yazı; Adsl Modem Nasıl Sıfırlanır

Modemi sıfırladığınızda kullanıcı şifresi olmak üzere modemin içinde tüm ayarlar silineceğini unutmayınız. Şifre fabrika ayarlarında kullanılan şifre olarak vodafone olarak dönecektir.

TAVSİYE VİDEO;

modem arayüzüne giriş bu şekilde gerçekleşmektedir. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle sorunlarınızı, hatalarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın