Sponsorlu Bağlantılar

Adsl modeme nasıl format atılır?

4.171 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda adsl modeme format atma konusunda sizlere nasıl yapılır? sizlere bilgi vermeye çalışacağım. İlk önce adsl modeme format atılır mı? bunu açıklamaya çalışıyım, modemi formatlama yapılmaz çünkü format dediğiniz eski sistemi silerek yeniden bir işletim sistemi veya arayüz yüklemek demektir. Bu nedenle format olayı modem’de olmaz. 

Modeme format atılmazsa ne yapılır? bunu duyar gibiyim.! adsl modem sadece sıfırlanır veya diğer adıyla resetlenir. Daha önceki konularımızda modem nasıl sıfırlanır? bunu sizlere açıklamıştık bu nedenle bu konu içerisinde sizlerden gelen sorulardan biri olduğu için bu başlık altında tekrar yazmaya çalıştık.

Adsl Modem Nasıl Sıfırlanır?

Adsl Modem içinde İnternet sağlayıcısından aldığınız kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ayrıca modem içinden yapılan port yönlendirmeler ve diğer bir çok güvenlik ayarı, kablosuz bağlantı wi-fi şifresi ve diğer ayarları yapılandırma ile kullanmaya başladınız. Modem bazen çok eskidiği için elektriklerin gitmesi ile kendini sıfırlar veya İnternet kopması, modem arayüz şifresini unutmanız halinde sorunlar yaşandığı için modemi sıfırlama yapma ihtiyacı duyarsınız.

modeme format atma veya sıfırlama aynı şey diyebiliriz , eğer modemi sıfırlarsanız içinde tüm bilgilerin gideceğini unutmayınız. Modem Resetleme , modemin ark yüzünde küçük bir reset deliği olacaktır. Bu deliğe küçük bir iğne veya sert cisimle modemin ışıklarının yanıp sönünceye kadar basılı tuttuğunuzda modem sıfırlanacaktır. 

Böylece modem sıfırlama adımından sonra modem fabrika ayarlarına geri dönecektir. Tüm bilgiler silineceği için sil baştan tüm bilgileri yeniden gireceksiniz. Yada eski modemi başkasına satmadan önce bu tür işlemi yapabilirsiniz. Modem format atma olayı bu şekilde olmaktadır.

Arama Tags & Etiket ;

adsl modeme format atma, modeme nasıl format atılır, modemi formatlama, adsl modem format atma, modemi fabrika ayarına alma, modem resetleme, modem nasıl sıfırlanır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın