Haberler

Virüs Programları Ne İşe Yarar ?

Virüs Programları Ne İşe Yarar ?

Bilgisayarın güvenliğini korumak için hazırlanan virüs programlarına kısaca Antivirüs denilmektedir. AntiVirüs programları genel olarak dört başlık altında çalışmaktadırlar.

İlk adım tarama ( scan ) kısmıdır. Bu aşamada, bilgisayarınız sürücülerinde bulunduğu tüm kayıtlı olan tüm dosyalar, programlar, fotoğraflar, videolar genel olarak taranır. Eğer bilgisayarınızın derinlerine yerleşmiş trojan, keylogger gibi virüsler varsa, bunları karantina’ya alır. Bilgisayara zararlı yazılımları bir yerde toplar.

combofix nedir ne işe yarar

Daha sonraki ikinci aşamada, temizleme ( cleaner ) bölümüdür. Bilgisayarınızda karantinaya alınan zararlı yazılımlar silinerek , bilgisayarınızı düzenli bir hale getirirler. Yalnız bu sırada bazen bazı sıkıntılar,sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bazı zararlı kod yazılımlar, ihtiyacınız ,gerekli olan bir dosyaya, bir fotoğrafa yada bir programa yerleşir. Temizleme sırasında, size gerekli olan bu dosyalar da siline bilmektedir. Böyle bir durumda, işinizi görecek başka bir virüs programı ihtiyaç duyarak indirebilirsiniz.

Bundan sonraki diğer aşama ise kurtarma ( recovery ) aşamasıdır. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde silinen dosyaları verileri  kurtarma işlemine denir. Fakat her virüs temizleme programı istediğiniz dosyaları geri kurtaramayabilir. Bu gibi durumlarda farklı bir yazılım ( software) indirmeniz gerekebilir. Genel olarak internette “Recovery Files“ adı altında google’de aratma yaparsanız, istediğiniz programı bulursunuz.

Antivirüs programlarında son işlem koruma aşamasıdır. Bu aşamada, internette gezindiğiniz sırada, eğer zararlı bir yazılım bilgisayarınıza tehdit etmeye çalışırsa, antivirüs programı bunu engeller. Fakat her antivirüs programı, istediğiniz korumayı sağlamaz. Bunun için sizlere Combofix adında son derece kullanışlı programı öneriyoruz.

Arama motorlarına “Combofix indir“ yazıp arattığınızda, ücretsiz olarak Combofix programını indirebilirsiniz. internet’de ücretli olan birçok antivirüs yazılımından daha kullanışlı olan bu program, bilgisayarınızı güvenli kullanmanızı sağlayacaktır.

Fakat dikkat etmeniz gereken bir  en önemli nokta ; Combofix Programı oldukça profesyonel bir yazılımdır. Yapacağınız yanlış bir hareket, bazı veri,bilgilerin kaybolmasına yada işletim sisteminizin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle kurulumu uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca tarama esnasında, varsa diğer antivirüs programınızı devre dışı bırakmalısınız.

Bilgisayarınızda ücretli antivirüs programı kullanabilirsiniz. Ama bunun yanında Combofix antivirüs programını kullanmanız, verilerinizin güvenliği için oldukça faydalı olacaktır. Ücretsiz virüs programları arasında en iyilerden biri olarak gösterilen Combofix, özellikle internetten online alışveriş yapan, internet bankacılığı kullanan, sürekli program indiren”http://www.programindiriyorum.com/combofix-indir/” adresi üzerinden kişiler için koruyucu bir kalkan olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

combofix indir , combofix yükle , combofix virüs , combofix ile virüs silme , combofix virüs kaldırma , combofix nedir , combofix kullanımı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL