Sponsorlu Bağlantılar

Temassız Ödemede Şifresiz işlem Limiti Ne kadar

243 views
Sponsorlu Bağlantılar

BKM ( Bankalararası Kart Merkezi ) yapılan açıklamaya göre şifresiz olarak temassız ödemelerde işlemlerin hızlı ve kolay yapılması adına limit değişikliğine bugün itibariyle 250 liradan 350 liraya çıkarıldığını açıklanmıştır.

Günlük hayatımızda ödemelerde sıklıkla kullandığımız kredi kartlarında daha hızlı ve hijyenin olması adına temassız ödemelere ilgi artmaktadır.

Temassız işlemlerde şifre kullanmadan yapılan işlem limiti 250 TL’dir. Bugün 07/05/2021 tarihi itibariyle artık şifre kullanılmadan temassız işlemlerde bu limit 350 TL olarak güncellenmektedir.

Bunun için ayrıca “https://bkm.com.tr/temassiz-sifre-limiti-yenilendi/” adresi üzerinden yayınlanmıştır.

TEMASSIZ ÖDEMELER NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Hızlı ve güvenli olması ayrıca hijyeni olması nedeni ile temassız ödeler tercih edilmektedir. Nakit paralardan dolayı virüslerin ve bakterilerin yayılma hızı oldukça fazladır.

Ödemelerde kartı görevliye verdiğimiz de bu riskte fazlalaşmaktadır. Bu nedenle kredi kartlarında temassız ödemeleri tercih edebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın