Sponsorlu Bağlantılar

143 IMAP portu nedir

218 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda 143 portu nedir, 143 portu ne işe yarar hakkında bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

IMAP, bir e-posta iletişim protokolü olup, IMAP4 olarak da bilinmektedir. Yerel kullanıcıların uzak e-posta sunucularına erişmesini sağlayan bir protokoldür.

IMAP ( Internet Message Access Protocol ) kısaltılması olup Türkçe karşılığı olan İnternet ileti erişim protokolü olarak IMAP portu olarak da bilinen 143 portu sayesinde bu erişim sağlanmaktadır.

Bir istemcinin uzak bir mail sunucusundan mail almak için kullanılan protokol portudur. Kısaca bilgisayarınızdan kullandığınız e-posta aracı 143 portunu kullanarak maillerini almanızı sağlamaktadır.

Diğer maillerde kullanılan portlar 110, 143, 587, 995 portları da ayrıca kullanılmaktadır. Bu portların görevleri ayrı ayrı kullanıma göre değişmektedir.

TAVSİYE VİDEO;

Mail iki farklı türlü gönderilip alınabilir. Bunlardan ilki bilgisayara kuracağınız outlook tarzı programlar ile gönderme, alma ve maillerini yönetebileceğiniz gibi diğer web tarayıcılar üzerinden Hotmail, Gmail, Yahoo gibi sitelerin e-posta arayüzüne girerek oradan gönderme ve alma işlemleri yapılmaktadır.

Bu konumuzda 143 portunun görevi nedir, ne işe yarar bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın