Sponsorlu Bağlantılar

Türk Telekom modem arayüzü ip adresi nedir

293 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Türk Telekom Adsl Modem kullananlar için ayarların olduğu panele erişim yapabilmek, modem arayüzüne girmek için kullanılan ip adresi nedir? Hangi ip adresiyle bağlanılır? Bunları sizlere bu yazımızda bahsedeceğiz.

Daha önceki yazılarımızda modemin içine girme konusunda nasıl yapılır, nasıl girilir bunu yazılarımızda bahsetmiştik. Marka ve modele göre değişkenlik gösteren bu ayarlarda port yönlendirme, kullanıcı ayarları ve birçok network ile ilgili olarak birçok ayarları yapabileceğiniz arayüze sahiptir.

Bunun için modemin içine erişmek ve size verilen kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmak gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifreniz genellikle her markanın ayrı ayrı kullanıcı adı vardır şifreler ise değiştirilebilmektedir.

TÜRK TELEKOM ARAYÜZÜNE GİRİŞ İP ADRESİ

Sizin de Türk Telekom modemi kullanıyor ve gerekli ayarları yapabilmek için gerekli ip adresi web browsere yazarak giriş yapabilmek için 192.168.1.1 ip adresini kullanmanız gerekecektir.

Yukarıda ip adresini internet tarayıcınıza yazarak modemin arayüzüne girmek için kullanıcı adı ve şifrenizi yazacağınız kısma gelebilirsiniz.

Burada kullanıcı adı ve parolanızı girmek için eğer sıfır aldıysanız ve hiçbir değişiklik yapılmadığı sürece kullanıcı adı ve şifresi kullanarak modeme girmek için kullanabilirsiniz.

Modemin default kullanıcı adı ve parolası aynıdır sadece şifre değiştirebilirsiniz. Eğer değişen şifreyi unuttuysanız o zaman modemi sıfırlama işlemi yapacaksınız. Bu sefer de tüm ayarlarınız sıfırlanacak yeniden tüm ayarları gerçekleştireceksiniz. Konumuzu özetleyecek olursak Türk Telekom modem ip adresi 192.168.1.1 olarak kullanabilirsiniz.

Bunun dışında modem bağlantı ip adresini bulmak istiyorsanız Windows + R tuşuna basarak “çalıştır penceresi” açınız.

Bu pencereye “cmd.exe” komutunu yazarak dos komut penceresi açılacaktır. Bu pencereye “ipconfig” komutunu tırnak işareti kullanmadan yazınız.

Listelenecek satırlarda Default Gateway yazan satırda sizin modeme bağlanacağız ip adresi yazmaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu şekilde de ayrıca modemin içine girmek için kullanılan ip adresini kolaylıkla da bulabilirsiniz. Burada daha önceden modeme bağlanmış internet bağlantısınız, ağ bağlantısını kullanıyor olmanız gerekiyor olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın