Sponsorlu Bağlantılar

Google asistan sesini değiştirme

236 views
Sponsorlu Bağlantılar

Android cihazlarda kullanılan en popüler uygulamalardan, özelliklerden biride Google Asistan özelliğidir. Apple İOS işletim sistemlerinde SİRİ özelliği gibi Google de kullanabileceğiniz Asistan özelliğinde kullanılan mevcut sesi değiştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Bu yazımızda Google Asistan sesi nasıl değişir? Konusunda bu makalemizde sizlere farklı ses tonu seçeneği ile değiştirme imkânı sunmaktadır.

Sizde mevcut varsayılan ayarlarını değiştirerek mevcut “kadın” sesi dışında erkek sesini de kullanabilirsiniz şimdi bunun için Google Asistan sesini değiştirme işlemi için aşağıda adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

GOOGLE ASİSTAN KADIN SESİNİ DEĞİŞTİRME

Aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek sizde Google asistanın sesini değiştirme işlemini başarıyla değiştirebilirsiniz.

  • Uygulamalar
  • Diğer
  • Ayarlar
  • Google Asistan
  • Asistan Sesi

Yukarıda adımlarla beğendiğiniz sesi seçebilirsiniz. Hangi sesten hoşlanıyorsanız bu alandan sesinizi seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu alanda 10 adet ses bulabilirsiniz. Beğendiğiniz bir tanesini seçerek dijital ses olarak bu şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında birde Google Asistan Konuşma çıkışını kapatma özelliği mevcuttur. Bu konuşma çıkışını kapatma özelliğini kapattığınızda Asistan Sesli çıkış yerine söylemleri telefonunuzda göstermektedir. Bunun aşağıda adımlarla sesli çıkışı kapatabilirsiniz.

KONUŞMA ÇIKIŞINI KAPATMA

Android de ana ekran düşmesine dokunup basılı tuttuğunuzda Ok Google ya da Hey Google deyin sağ alt da pusula simgesi gelecektir.

Buraya dokunun, Ayarlar > Asistan > Ses ve Konuşma > Konuşma Çıkışı > Yalnızca Eller Serbest olarak bu ayarı yapılandırın. Böylece konuşmalar yerine sadece ekranda yazılar olarak göreceksiniz. Böylece elinizin altıda telefonu en verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Google Dijital Asistan sesi nasıl değiştirilir konusunda ve konuşma çıkışını kapatma konusunda bilgi verdik. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın