Sponsorlu Bağlantılar

Youtube arama geçmişini temizleme nasıl yapılır?

149 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Youtube arama geçmişi silme konusunda yeni başlayan kullanıcılara bilgiler vermek için bu yazımızı sizlere hazırladık. Youtube arama kayıtlarını tamamen temizlemek için resimli anlatım ile nasıl yapılacağını bu yazımızda kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Youtube bir müzik, dizi, film herhangi bir video aramak için Youtube arama motoruna “anahtar kelime” yazarak istenilen bir video kolaylıkla bulabilirsiniz.

Fakat öyle bir şey bu yazdığınız arama kelimeleri arama motorunda kalmaktadır. Bu anahtar kelimelere göre Youtube de önerilen videolar çıkmaktadır. Bu nedenle bu anahtar kelimeler, yani arama kelimeleri siz silmediğiniz sürece orada kalmaktadır.

Bu nedenle arama kelimeleri silmek için nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda yazımızla sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

YOUTUBE ARAMA GEÇMİŞİ NASIL TEMİZLENİR?

Arama yaptığınız bu kelimeleri silmek, temizlemek için bir Youtube hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer varsa da Youtube hesabınızı girerek Youtube oturumu açınız.

Youtube oturumunu açtıktan sonra sol kenarda “GEÇMİŞ” yazan bir ayar paneli göreceksiniz. Bu ayar panele giriyoruz.

Ya da “https://www.youtube.com/feed/history link adresinizi tarayıcıya yapıştırarak doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. Bu sefer sağ tarafta “geçmişleri görüntüleyeceğiniz ayarların olduğu bir paneli göreceksiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi “arama geçmişi” yazan yere geliyoruz. Burada “tüm arama geçmişini temizle” butonu kullanarak Youtube de arama yaptığınız kelimeleri topluca silmiş oluyorsunuz.

Bu yöntemle Youtube geçmişi silme bilgisayarda temizlenmiş olmaktadır. Bunun dışında Android ve IOS işletim sistemlerinde temizleme işlemini aşağıda gibi gerçekleştirebilirsiniz.

YOUTUBE ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR

 Youtube geçmişi silme iphone cihazlarda silmek için ne yapılır? Bunun için aşağıda adımları takip ederek gerçekleştirebiliriz.

  • Youtube Sağ üst köşe de “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Geçmiş ve Gizlilik kısmına giriniz.
  • Arama geçmişini temizleme

Yukarıda adımlarla İOS işletim sisteminde Youtube arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirebiliriz. Bu işlem aynen Android cihazlarda da geçerlidir.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda konumuzda youtube geçmişi silme resimli anlatım ile bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın