Sponsorlu Bağlantılar

system_thread_exception_not_handled hatası nasıl çözülür?

9 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunlardan bir diğer sorunda Windows 8 veya sonra Windows 10 işletim sistemlerinde sıklıkla görülen hatalardan biride system_thread_exception_not_handled hatasıdır. Genel olarak sürücü kaynaklı olarak ve mavi ekran olarak karşınıza sıklıkla çıkmaktadır.

system_thread_exception_not_handled hatası güncel olmayan sürücüler, eski sürücü ve uyumsuz sürücüler nedeniyle karşı karşı kalınmaktadır. Bilgisayar bu sorun nedeniyle yeniden başlatmaktadır. Bu konumuzda ise bizde sorun nasıl çözülür? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

system_thread_exception_not_handled sorunu nasıl çözülür?

system_thread_exception_not_handled problemi ekran kartı, ağ ( wifi kartı ) sürücülerinden kaynaklı olabileceği ihtimali yüksek olması nedeniyle şimdi sizlere sırasıyla çözüm adımlarını verelim. system_thread_exception_not_handled mavi ekran sorunu için adımları teker teker uygulama ile çözüm sağlayacağız. 

 
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise system_thread_exception_not_handled problemi verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Son yapılan Update Güncellemelerini Nasıl Kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

* Son  ekran kartı güncellemesi nasıl yapılır? bununla ilgili olarak sizlere buradaki adres üzerinden ekran kartı sürücü güncelleme işlemini gerçekleştirin. Böylece sorun çözülmüş olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

system_thread_exception_not_handled sorunu, problem, error, sorunsalı, nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın