Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 OneDrive otomatik açılmasını engelleyin

960 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 veya Windows 8.1 işletim sistemlerinde bilgisayarı açtığınızda onedrive otomatik açılmasını nasıl kapatılır, engelleriz  bununla ilgili olarak sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. Yeni gelen güncellemeler ile bilgisayarı her açıldığında sağ alt köşe onedrive otomatik olarak çalışmaktadır, böyle olunca bazen kendiniz el ile kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Windows onedrive kendiliğinden açılmasını engelleme için aşağıdaki adımları uygulamak yeterli olacaktır.

onedrive kapatma ;

onedrive kapatma işlevini yerine getirebilmek için aşağıdaki işlevleri adım adım yerine getirelim. bu adımları yerine getirdiğiniz de onedrive devre dışı kalacaktır, böylece bir daha her açılışta kapanmış olacaktır.

  • win+r tuşlarına birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresini açalım.
  • gpedit.msc” komutunu çalıştır penceresine yazınız ve enter tuşuna basınız.
  • Yerel Bilgisayar İlkesi > Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > OneDrive  bu adımları takip ediliyoruz.
  • Dosya depolaması için OneDrive’ın kullanımını engelle sekmesine geliyoruz.
  • Etkinleştir demeniz yeterlidir. 

onedrive engelleme yaparak bilgisayarın açılışında onedrive bir daha bilgisayar açılışında kapatabilirsiniz. onedrive kaldırma adımları bu şekilde yerine getiriyoruz. Bundan sonra bir daha açılmayacaktır. Bu ayarları etkin olması için bilgisayarı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır veya aşağıdaki adımları uygulamanız halinde ayarlar etkinleşecektir. win+r tuşlarına basınız ve çalıştır penceresi açılacaktır, bu pencereye gpupdate komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız böylece yaptığınız ayarlar etkinleştirilecektir. 

Arama Tags & Etiket;

onedrive engelleme, onedrive kapatma, onedrive sınırlama, onedrive gizleme, onedrive nasıl kapatılır, onedrive Windows 10, onedrive Windows 8, onedrive kapatma Windows, onedrive nasıl devre dışı bırakma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın