Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop dışarıdan fotoğraf çağırma

14 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Photoshop programına dışarıdan program çağırma, dosya açma konusunda bilgi vereceğiz.

JPEG, PNG ve diğer uzantılı dosyaları Photoshop da açabilirsiniz. Bu aslında çok kolaydır. En basit ve hızlı yöntem olarak dışarıdan sürükle bırak yöntemi ile kolaylıkla imaj dosyalarını açabilirsiniz.

Photoshop da dosya açmak için diğer basit yöntem File > Place Embedded yöntemidir. Bu da dışarıdan piksel tabanlı görselleri programa kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Dışarıdan bu yöntemle dosya çağırırsanız çapraz çizgiler çıkacaktır. Bu çizgileri kaldırmadan önce bir başka görselin üzerine çağırdıysanız boyutları ayarlamak suretiyle ✔ ONAY İşareti basarak görsellere embed edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem de File > Place Linked yolu ile dosyaları dışarıdan çağırabilirsiniz. Bu tür dosya çağırmada imaj projeye gömülü olarak gelmektedir.

Yukarıda verdiğimiz üç çeşit yöntemle Photoshop programına dosya çağrılmaktadır. Bunlar farklılık göstermektedir.

Bu konumuzda Photoshop dışarıdan piksel tabanlı dosyalar nasıl açılır, dışarıdan dosya çağırma konusunda bilgi verdik. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın