Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Artboard Aracı Nedir

23 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda photoshop artboard tool hakkında bu yazımızda meraklı, yeni başlayan kullanıcılara bilgi vermeye çalışacağız.

photoshop artboard tool diğer adı çalışma yüzeyi aracı olarak da adlandırılmaktadır. Bu özelliğin amacı “çalışma sayfasını ayarlamak” olarak söyleyebiliriz.

Aracı açma kısayol tuşu V harfidir bastığınızda photoshop artboard tool özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bunun dışında kontrol sekmesi üzerinden de çalışma yüzeyi aracını etkinleştirebilirsiniz.

ÇALIŞMA SAYFA BOYUTUNU AYARLAMA

Çalışma sayfasını boyutlandırma için CTRL ALT + C tuşları ile yeniden boyutlandırabilir, ölçülendirebilirsiniz.

Çalışma sayfasının diğer adına Canvas adı verilmektedir. Bu özelliği kontrol paneli üzerinden yeniden boyutlandırmak için İmage > Canvas Size… üzerinden yeniden ölçülendirme yaparak tekrar kullanabilirsiniz.

Canvas Size menüsü açtığınızda yukarıda çalışma sayfasını yeniden boyutlandırmak için ölçülerin bulunduğu menü gelecektir.

Curent Size: Mevcut çalışma sayfasının ölçülerini göstermektedir.

New Size: Değiştireceğiniz boyutlandırmayı göstermektedir. Burada Width ( en ), Height ( boy ) olarak cm veya inç, pixels, percent, mm, points, picas, columns olarak boyutlandırma işlemini seçmenizi sağlamaktadır.

Relative: Seçeneği işaretlediğinizde çalışma sayfanızın boyutunu sıfırlamış olursunuz.

Anchor: Çalışma sayfasını hangi tarafa doğru genişletmek, büyütmek veya küçültmek istediğinizi gösteren yön oklarıdır.

Canvas extension color; Çalışma sayfasının arka plan rengini belirlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Konumuzu özetmek gerekecek olursak, photoshop artboard tool nedir, ne işe yarar, Canvas yani çalışma sayfasını yeniden boyutlandırma konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış konularında destek vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşarak sorunlara cevaplar arayacağız. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın