Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de onay işareti ✔ sembolleri nasıl yapılır?

36.484 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın klavyesini kullanarak özel sembol olan onay işaretleri yani check mark ✔  işareti nasıl yapılır ? bununla ilgili olarak sizlere pratik ipuçlarını vermeye devam ediyorum.

Word , Excel veya herhangi bir yazı yazma programı , notpad , txt , metin belgesinde onay tik işareti kullanmak isteyebilirsiniz. bu simgeyi klavye kullanarak veya ascii kod kullanarak hemen yapabilirsiniz.

Bunu ayrıca kopyala yapıştır şekilden buradan alıp kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan bilgisayar klavyesini kullanarak nasıl yaparız ? ayrıca bunu unicode kodu olarak da vermeye çalışacağım.

✔ Onay İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesinde ✔  onay işareti yapabilmek için karakter kodu Alt + 0252 işareti ile yapabilirsiniz. Alt Tuşuna basılı tutarak numlock rakamlarını kullanarak 0252 tuşlayarak bıraktığınızda onay simgesini yapmış olursunuz. Eğer burada bu işlemi yapamıyor başka karakter çıkıyor ise buradan alıp istediğiniz yere kopya ve yapıştır yaparak alabilirsiniz .

Bilgisayar > Tüm programlar > donatılar > karakter eşlemi adımlarını izleyerek buradan unicode ile bulabilir isterseniz buradan kopyalama işlemin gerçekleştirebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

not check mark , check mark , ballot check mark , onay işareti nasıl yapılır , onay simgesi nasıl yapılır , tek tik işareti nasıl yapılır , onaylandı işareti yapma , tik işareti nasıl yapılır , word ve excel tik işareti , onay işareti vektörel , confirmation , tamam işareti , tamam simgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavye’de onay işareti ✔ sembolleri nasıl yapılır? (7 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Arkadaşlar bu hesabi takip eder misiniz bir zaman sonra bir klip çekmeye baslayacam sizden gelen yorumlar begeniler takip çok önemli

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın