Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop’da fotoğraf üzerinde transform kullanımı

9 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda photoshop transform kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. Photoshop Transform nedir, Photoshop Transform ne işe yarar konusunda merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

PHOTOSHOP TRANSFORM NEDİR

Fotoğrafların bir kısmını, tümünü yansıtmak, döndürmek veya perspektif vermek amaçlı olarak kullanılan bir araçtır.

Bu komutu aktif edebilmek için CTRL + T kısayolunu kullanabilirsiniz. Diğer yöntem Edit > Transform yolundan da erişebilirsiniz.

Bu özelik nasıl kullanılır bunu aşağıda video da ayrıca inceleyerek nasıl yapıldığına dair bilgi alabilirsiniz.

SCALE ( BÜYÜLTME VE KÜÇÜLTME )

Photoshop Transform ayarlarında Scale belirli ölçülerde fotoğrafları büyütmek veya küçültmek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Buradan alacağınız bir kesiti veya seçili tüm görsel üzerinden bir parçasını, tümünün boyutunu oynayabilirsiniz.

ROTATE ( DÖNDÜRME )

Fotoğrafların tümün veya belirlediğiniz bir kısmını döndürmek amaçlı olarak kullanılan bir araçtır. Bu aracı kullanabilmek için Edit > Transform > Rotate yolunu izleyerek seçili alanları çevirebilirsiniz.

SKEW KOMUTU

Fotoğrafların tümünü veya istenilen seçili alanlar eğmek için kullanılmaktadır. Bu araca ulaşabilmek için Edit > Transform > Skew komutunu kullanabilirsiniz.

DİSTORT ARACI

Photoshop Da Distort aracı noktasal deformasyon için kullanılmaktadır. Belirli bir yeri veya eğmek ya da yatırmak için kullanılmaktadır. Edit > Transform > Distort yolunu izlemek suretiyle kullanılmaktadır.

PERSPECTİVE KOMUTU

Bu araç ile fotoğrafların tümünün veya seçili kısma istenilen perspective vermek amaçlı olarak kullanılmaktadır. Edit > Transform > Perspective yolunu izlemek suretiyle bu araca ulaşabilirsiniz.

WARP KOMUTU

İmaj üzerinde deformasyon yapmak için kullanılmaktadır. Bunun için warp tool aracından faydalanılmaktadır.

Edit > Transform > Warp adımlarını kullanarak bu aracı kullanabilirsiniz. Bu aracı birde video anlatım ile nasıl kullanıldığına bakalım.

Son olarak Transform aracımızda kullanacağımız diğer araçlar şuanlardır. Flip Horizontal ve Flip Vertical Komutlarıdır.

FLİP HORİZONTAL VE FLİP VERCİTAL ARAÇI

Nesnelerde dikey veya yatay yansıtma yapabilmek için kullanılmaktadır. Bu araca yine aynı adımlarla Edit > Transform > Flip Horizontal ve Flip Vertical adımlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bu konumuzda Transform aracı nedir, ne işe yarar bununla ilgili olarak sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın