Sponsorlu Bağlantılar

Pathping Nedir – Pathping Ne işe Yarar?

811 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar Bugun ki Network Konumuz Altında Pathping komutundan bahsedeceğim. PathPing Nedir ? diye bir sorunun geldiğini duyar gibiyim. Bir network ağ komut dosyası olan pathping komutu ne işe yarar hemen aşağıdaki adımlar ile anlatmaya çalışacağım.

Pathping Nedir ;

Veri paketlerinin hedef sunucuya giderken geçtiği tüm routerleri küçük veri paketleri ile denetleyerek daha ayrıntılı bir raporlama sağlamaktadır.

Sunucuda Bir sıkıntı olduğunda bu komutu kullanarak hangi veri alış verişin hangi noktada sıkıntı olduğunu bulabiliriz. Pathping aynı Tracert komutu gibi verilerin nereden geçtiğini de listeler.

Tracert Komutu Hakkında Bilgi Buradan Bilgi Alınız.

 

Komutu Çalıştırmak için Win + R tuşları ile birlikte basarak Çalıştır penceresi açılır. daha sonra Cmd Komutu yazarak Dos penceresini açarız.

açılan bu dos penceresine komutumuzu yazarız. Örnek de olduğu gibi  pathping www.ademocut.com  komutu yazarak enterleriz. veya iç network de iseniz pathping 192.168.2.50 gibi de yazabilirsiniz.

 

Testimiz kısa zamanda sonuçlanacak ve ekranda görüntülenecektir. böylece pathping komutu nedir, pathping ne işe yarar , pathping nerelerde kullanılır? bununla ilgili bildiklerim kadarıyla paylaşım yapmaya çalıştım. Sizinde aklınıza ve bilginiz de olanlar için yorumlar bölümünden sorularınızı bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın