Sponsorlu Bağlantılar

BtTray.exe başlatılamadı hatası Nasıl Çözülür?

565 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda çalışırken birde BtTray Hatası almaya başlarız. Bu sorun Bluetooth cihazından kaynaklanmaktadır. Bir çok Driveri indirip kurmaya çalışırsınız ama belki bir netice alamazsınız  . Bende buna yarar sağlayacak bir cevap vermeye çalışacağım.

Cevap ;

Genelde bu sorun Windows 7 işletim sistemlerinde kaynaklanıyor saten en çok kullanılan işletim sistemi şimdi adım adım uygulamaya geçelim.

1- Bilgisayarımızdaki Aygıt sürücüsünü kaldıralım ( broadcom bluetooth yada widcom bluetooth yazar ) kaldırdık dan sonra bilgisayarımı yeniden başlatalım.

2-Bilgisayarımız yeniden başlayınca Bluetooth cihazının driverini yeniden kurmuş olması gerekmektedir. Eğer hiç kurmamış ise sitesinden indirdiğiniz Driveri bir klasöre çıkartın ve Driver Güncellemesi yaparak klasördeki sürücüyü gösterip güncellemeyi yapınız.

3-Driverleri kurdukdan sonra Bilgisayarım üzerine gelerek fare ile sağa basarak Yönet  bölümüne griyoruz. Hizmet ve uygulamalar bölümüne giriyoruz

4-Sağ tarafdaki Hizmetler  Bölümünü izliyoruz.

5- Bluetooth Destek Hizmetleri Bölümüne giriyoruz.

Bu bölümü girdik den sonra Elle Başlat seçeneğini seçiyoruz ve Başlat diyerek sonlandırıyoruz.

6- Daha tekrar Başlangıç türünü Otomatik olarak seçin ve Başlat basınız .  (Burda Otomatik Geçikmeliyi Geçmeyin )

7- com + Sistem uygulaması üzerine geliniz Özellik bölümünden Başlangıç türünü Otomatik Seçiniz.

Daha sonra Sistemin daha iyi optimize olması için Bilgisayarınızı yeniden başlatınız büyük bir olasılıkla sorun çözülmüş olacaktır. yukarıda verdiğimiz çözüm yolunda BtTray.exe sorunu nasıl çözülür? bununla ilgili BtTray.exe hataları karşısında neler yapılır? bunu açıklamaya çalıştık.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın