Sponsorlu Bağlantılar

tracert komutu ne işe yarar – tracert (Trace Route) kullanımı

11.651 views
Sponsorlu Bağlantılar

Network TCP/IP içinde kullanılan bir sorgulama komutudur. Bu komut ile gönderilen üç paketin hangi ağ geçitlerinden geçtiği takip edilir ve bu yolla bir paketin uç noktaya hangi yolları izleyerek gittiği görülür.

Örnek Verecek olursak sizin www.ademocut.com adresini yazıp entere bastığınızda hangi yollardan geçerek ulaştığını gösterir.

Uygulama Resmi ;

Başlat > çalıştır yaparak Cmd komutunu yazıyorum.

daha sonra açılacak Dos ekranına tracert www.ademocut.com   komutunu yazarak enter tuşunua basıyorum.

 

www.ademocut.com sayfasını görüntülemek için hangi servis sağlayıcıları kullanıldığını görüntülemektedir. bu komut ile ; bağlantı sıkıntı yaşıyor iseniz bağlantı sıkıntısının nereden yaşandığını öğrenebileceğiniz kullanışlı bir komuttur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

tracert komutu ne işe yarar – tracert (Trace Route) kullanımı (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hocam kolay gelsin benim durumum çok trajikomik kendi internetimde kendi web sayfamı açamıyorum. Tracert komutunu kullanıyorum ama nerde hata olduğunu nasıl anlayacağım.

    • Ustad, eğer yanlış şifre denediyseniz kendi sitenize ait hosting firması sitenizi güvenlik nedeniyle ip adresinizi engellemiş olabilir. Bunun için bulunduğunuz hosting firmasına mesaj atınız.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın