Sponsorlu Bağlantılar

modem hızlandırma için en iyi optimize nasıl yapılır?

2.273 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan İnternet artık cebimize girmiş bulunmaktadır. Açık alanlarda ev, iş yeri ve diğer tüm ortamlarda kablolu veya kablosuz ağ bağlantıları ile kullanılmakta olan İnternet’den en iyi şekilde yararlanmak için Adsl Modem Optimize edilmesi gerektiğini de söylemek gerekir. Modemi en iyi şekilde ayarlayarak hızlı bir şekilde kullanım sağlayabiliriz. Bunun için modem ayarları , modem optimize nasıl yapılır? bununla ilgili olarak önemli püf ipuçları vermeden edemeyeceğiz.

Modem Optimize Nasıl Yapılır?

modemi hızlandırma, modem optimize edebilmek için aşağıda vereceğimiz önemli incelikleri yerine getiriniz, böylece kullandığınız bağlantı daha hızlı olacaktır. İnternet hızlandırma için şimdi aşağıdaki adımları yerine getirmeye çalışacağız.

  • Kablosuz Ağ bağlantısı kullanıyorsanız diğer komşularınızın kullandığı aynı kanallardan uzak durmaya çalışın, yani adsl modem içinden kanal frekansını siz diğer wifi ağlarına göre farklı bir kanal’dan kullanın böylece bir trafik yoğunluğu yaşamayın. Önceki konularımızda anlattığımız kablosuz ağ araçlarını kullanarak komşularınızın ağ frekans numaraları tespit ediniz ve siz en yoğun şekilde kullanılan frekans’dan farklı, ayrı bir frekans kanalı ile değiştirin. 1 – 11 arasında kanalları izleyerek yoğun kullanılan kanallardan uzak durunuz.
  • Kablosuz yönlendiricileri, adsl modem, router , acess point ve internet dağıtıcıların konumlarını yeniden yapılandırın, gerekirse yerlerini değiştirin bilgisayar ile İnternet dağıtıcıları arasında herhangi bir etkileyecek manyetik kalın duvar olmamasına dikkat ediniz.
  • Adsl Modem’e bağlı cihaz ne kadar çoksa bağlantı o kadar yavaş olacaktır, diğer cihazlar İnternet’i sömüreceği için bağlantı yavaşlamasına neden olacaktır. Bu yüzden tablet, telefon ve bilgisayar bağlantılarını sürekli kullanmıyorsanız bağlantıları uçak moduna alarak kapatınız. 
  • Gerekiyorsa kablolu ethernet bağlantısı ile dizüstü pc, masaüstü bilgisayara bağlantı sağlayın. wireless bağlantılar bağlantıları, internet hızını yavaşlamasına neden olacaktır. Bu yüzden bunlara durumunuza göre özen gösterin.
  • modem optimize için , modem güvenliği ve hızlı bir bağlantı için modem firmware güncellemesi ile modemini devamlı güncel tutunuz. modem üzerinde güvenlik açıkları ve yazılım güncellemesi için bu önemlidir. 
  • uzak noktalar, kalın duvarlar arasında bir internet kullanacaksanız, acess point veya elektrik prizinden internet bağlantısı kullanabilirsiniz. Böylece bağlantılarınızı biraz daha hızlı bir şekilde olacaktır. 

Arama Tags & Etiket ;

modem optimize yapma, modem nasıl optimize edilir, modem ayarlama , modem hızlandırma, internet hızlandırma, modem nasıl hızlanır, modem hızlandırma ayarı, modem optimize etme, modem ayarlama

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın