Yazılım

En iyi ve yararlı kablosuz ağ ( wifi ) araçları

En iyi ve yararlı kablosuz ağ ( wifi ) araçları

Bilgisayar konusunda meraklı olan, bu işlere yeni başlayan veya deneyimli kullanıcılar için kablosuz ağ, wifi, wireless bağlantılar için gerekli ,yararlı, en iyi,tavsiye edeceğimiz araçlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. ev’de , iş yeri, ofis veya fabrika’da kablosuz ağ bağlantılarında bazı verilere ihtiyaç duyulabilir. Bu veriler nelerdir? kablosuz ağ haritası, wlan kanalları, modem optimize, veri akışı, wireless şifresi, ağ kartlarının veri transferi hakkında bilgiler edinmek için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyulur.

kablosuz ağ araçları nelerdir, bunlar arasında en iyileri hangileridir, bunlarla ilgili ağ araçları hakkında sizlere önerebileceğimiz programları vermeye çalışacağız. Kullanıcılar için kullanılan ağınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanılır? varsa ağ bağlantı sorunları nasıl çözülür? gibi akıllara farklı farklı sorular gelir evet bende işinize yarayacak kablosuz ağ araçları hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

en iyi kablosuz ağ araçları nelerdir?

sizler için derlediğimiz ve en faydalı ve verim alabileceğiniz ağ ürünleri ve kısaca açıklamaları ile sizlere aşağıda listeli bir şekilde vermeye çalıştık, sizinde bu konuda sorularınızı yorumlar kısmından veya soru & cevap bölümünden tarafımıza gönderebilirsiniz. 

Ekahau heatmapper ;

kablosuz ağ bağlantısı yaptığınız masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ile ev ve işyerinde kablosuz ağ kapsama alanının haritasını çıkartabilirsiniz. Bulunduğunuz alanın tüm kablosuz ağ haritasını çıkararak başka ağların sizin alanını etkileyip etkilemediğini inceleme ve analizini yapabilirsiniz. harita üzerinde wifi alanlarını, modem tespiti, güvenli ağ bağlantılarını tespit etme, mevcut ağ bağlantılarını tespit edebilme kabiliyeti mevcuttur.

Acrylic wifi home ;

bu program ile wlan kanallarını görüntüleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca adsl modem optimize edebilme özelliği de bulunmaktadır. sinyal seviyesi, erişim noktalarını görüntüleyebilir, 802.11 / a / b / g / n / ac bilgilerini toplayabilir.

Netstress ;

Ağları kontrol etmek, ağ trafiği, ağ veri akışını izleyebilmek için gerekli ücretsiz yazılımlardan biridir. Ağın verimli performansını ölçmek ve analiz etmek için bu yazılım size göredir. Tcp ve Udp veri transferi desteği, saniyedeki paket veri transferi, uplink ve downlink modları ve birden fazla ağ bağdaştırıcı desteği bulunmaktadır.

Wirelessnetview ;

kablosuz ağ bulma özelliği, kablosuz ağ bağlantılarını takip ederek, listeleme , kablosuz ağ ve çekim gücünü , mac adresini, kanal frekanslarını gösterebilen yararlı bir araçtır. Arka planda çalışan bu ücretsiz yazılım oldukça işinize yaracaktır.

Wirelesskeyview ;

daha önceden bilgisayara girdiğiniz ve mevcut kablosuz ağ bağlantı şifresi, erişim kodunu bu yazılım sayesinde modeme müdahale etmeden kolaylıkla bulabilirsiniz. yani unutulan wifi şifrelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha önceden yazdığım konularda programsız wifi şifre öğrenme konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz. 

NetWorx ;

bilgisayarın bir birini görmesi ve İnternet’e girebilmesi için ihtiyaç olan ağ kartları ( ethernet ) kartlarının ne kadar veri transfer bilgilerini anlık olarak inceleyebilirsiniz. Bant genişliği internet ve ağ hızını bu ücretsiz yazılım ile öğrenebilirsiniz. 

AirSnare ;

Ağınızda bulunmayan ağınıza ait olmayan mac adresleri, dhcp isteklerini görebilirsiniz, yani şunu açıklamak gerekirse İnternet bağlantınızı kullanmak isteyen izinsiz bilgisayarların mac adreslerini tespit edebilirsiniz.

Anti Game Plus ;

Kablosuz ağ bağlantını kullanan diğer bilgisayarların İnternet’i sömürmesini engelleyen, ağa bağlı bilgisayarları kontrol edebileceğiniz bir yazılımdır. Bu program ile ağ bağlantısı kullanan bilgisayarları engellemesini yapabilirsiniz.

Technitium MAC Address Changer ;

Geçici olarak bilgisayarın mac adresini değiştirmesini sağlayan bir yazılımdır. Mac adresi değiştirerek bazı sorun yaşadığınız ağ veya sitelere giriş yapma imkanı’da sunmaktadır. 

MaryFi ;

kablolu bağlantı yaptığınız masaüstü bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı wifi modeme çeviren bir yazılımdır. MaryFi yazılımı ile bilgisayarı modem yapabilirsiniz. Böylece az çeken veya kablosuz modem kullanmak istediğiniz yerlerde bu yazılım ile hostspot yapabilirsiniz. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL