Sponsorlu Bağlantılar

[ Yeni Yazı ] Elektrik Prizin’den İnternet Nasıl Kullanılır?

7.500 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda Elektrik prizinden nasıl İnternet sinyali yollarız bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağım.Peki Elektrik prizinden İnternet’i neden gönderme ihtiyacı duyarız ilk önce bunun hakkında durmak istiyorum.

Evinizde Adsl Modem kurulu olduğu oda evin ön yada arka odasında yer alsın buradan Wifi ( Wriless ) bağlantı olmadan İnternet’i getirmek için Kablo çekmek gerekecektir buda size  görsel bir bozukluk getirecektir o zaman ne yapmak gerekiyor değişik alternatifler ile bir yolu bulmak gerekecektir.

Arka odadan ön odaya kablo çekmek , duvarları , kapıları delerek kablo çekmek bir sürü zahmetli ve eziyetli iş olacağı için bunun en basit yolu Elektrik prizinden İnternet çekmek (bağlamak ) olacak hem elektrik kullanacaksınız hemde İnternet kullanacaksınız.

Bunun için piyasada Elektrik prizinden İnternet çekmek için Adaptör’e ihtiyacımız olacaktır. Bunun için kullanabileceğimiz adaptörler den bazıları Tp-Link adaptörler , Airties Air adaptörü yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrik Prizinden İnternet Bağlamak için Bu adaptör maliyetin den başka bir masrafa girmeyeceksiniz.

elektrik prizinden internet bağlama

 

Yukarıda Örnek resimde görüldüğü gibi Kullanacağınız bu adaptör ile İşlerinizi yola koyacaksınız. Arama motorlarında powerline ürünleri olarak da geçen bu adaptörü kurmak ve kullanmak da oldukça basittir.

Elektrik Prizinden İnternet’i Kullanmanın Avantajı Nedir ?

[checklist]

  • Duvarları ve Kapıları Kablo Çekmek derdi ile Delmeyeceksiniz.
  • Kalın Duvarlardan İnternetinizi kolaylıkla çekebileceksiniz.
  • Elektrik Prizinin olduğu her yere İnternetinizi götürebileceksiniz.
  • 300 Mt mesafe ye kadar İnternetini kolaylık taşıyabilirsiniz.
  • Kullanımı ve Kurulumu oldukça kolaydır.
  • Wifi Sinyal gücünü artırmak içinde Kullanılabilir.
  • Güvenli bir bağlantı

[/checklist]

Elektrik Prizinden İnternet Bağlama Adaptörü ( Powerline ) Ürünleri Nasıl Kullanılır ?

powerline nasıl kullanılır

Adsl Modemin olduğu yerdeki Elektrik prizine Powerline adaptörümüzü takıyoruz. Bu adaptörünün j45 bağlantı noktası yerine modemden bilgisayar için çıkan j45 kablosunu bağlıyoruz. Böylece Modem ile powerline adaptörü için internet bağlantısı sağlamış oluyoruz.

Daha Sonra Bilgisayarımızın olduğu odadaki Elektrik Prizine diğer powwerline adaptörünü takıyoruz ve bu adaptörün J45 bağlantı noktasından bir ethernet kablosu ile bilgisayarımıza bir bağlantı kablosu ile İnternetimizi bağlamış oluyoruz. oldukça kolay kurulum ve bağlantı olan bir adaptördür.

Tplink Powerline Tanıtım Videosu ; 


Tags- Etiketler ;

Powerline nasıl kullanılır , Powerline ürünleri , Powerline ile İnternet , elektrik prizinden İnternet çekmek , elektrik prizinden İnternet bağlantısı kurma , elektrik priz İnternet adaptörü , elektrik ile İnternet bağlantısı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Yeni Yazı ] Elektrik Prizin’den İnternet Nasıl Kullanılır? (4 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba. Evde kullanılan diğer elektronik cihazlar bu ürünün internet performansını etkileyecekmidir ?

    • Emre bey , mikro dalga gibi cihazlar , wifi bağlantı yapılan yerlerde etki ederler.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın