Sponsorlu Bağlantılar

Modem Arayüzünden İnternete Bağlı Bilgisayarı Nasıl Görebilirim?

470 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda Adsl Modem üzerinden internet ağını bağlı bilgisayarları nasıl görürüz? bu konuda bilgi vermeye çalışacağım, ilk başta bununla ilgili olarak wi-fi şifrelerinizi  

1-Adım ;

ilk önce modem arayüzüne girmemiz gerecektir. bunun için modemin arayüzüne girmek için modeme bağlanacak ip adresini bilmemiz gerekiyor. genelde 192.168.2.1  veya modemin modeline göre de değişebilir bunun için klavuza bakmanız yeterlidir. Benimki 192.168.2.1 olduğu için Web Browsere yazıp enterliyorum.

Bu ip adresimizi yazdık dan sonra login sayfamız geliyor kullanıcı adı ve şifresini girerek ana sayfamıza geliyoruz. bilemeyenler için modem arayüzüne nasıl girilir? konusunu ayrıca incelemesini yapabilirsiniz.

Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

2-Adım ;

Modem arayüzüne girdik den sonra solda ayar menüleri mevcutdur. burada en alt menüde Durum kısmına girdiğinizde Modeme bağlı bilgisayarları göreceksiniz.

Bu durum Modem Modellerine göre farklılık gösterebilir , böylece yukarıda anlattığım metot ile interneti kullanan diğer bilgisayarlar nasıl görülür? bununla ilgili bilgi vermeye çalıştım. Bununla ilgili konuda ayrıca mobil app uygulamalarda mevcuttur. ağınıza sızan bilgisayarları bu yöntem ile görebilirsiniz ve böylece mac adresi yoluyla engelleme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın