Sponsorlu Bağlantılar

Adware & Spyware Nedir?

169 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adware Nedir ?

Piyasada binlerce program ücretli yada ücretsiz olarak sunulmaktadır bu programlarda yayınlanan reklamlardan gelir elde etmektedirler bu tür yazılımlara Adware ismi verilmektedir. Bilgisayara İnternet ortamından veya bir başka yolla yüklediğiniz bir programı çalıştırdığınızda sürekli reklam görebilirsiniz, bunlar ücretsiz yazılım olmalarına rağmen gelirlerini bu reklam üzerinden elde ederler bu yüzden kimse hayırına iş yapmıyor.

SpyWare Nedir ?

Adware gibi programlar kullanılmadığı yada unistall edildiğinde yani bilgisayardan kaldırıldığında bir takım bilgiler topladığı ve bu bilgileri sunuculara gönderdiğini saptanmıştır. Bu tür yazılımlara ise  Spyware olarak isimlendirilir.

Spyware kullanıcıların bilgileri dışında yazılım işlemleri gerçekleştiren kullanıcıların İnternet erişimini takip eden ve yine kullanıcıların bilgisi dışında bir sunucuya veri yollayan yazılımlardır. Eğer kullanıcı bu programın hangi verileri yolladığını biliyorsa bu spyware olarak isim verilmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın