Sponsorlu Bağlantılar

Muhasebeciler için Excel ile Cari Hesap Kontrolü

2.349 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar Bu konumda Ön Muhasebeciler, Muhasebeciler ,Yeminli Mali Müşavirlerinde işine  yarayacak olan Firmaların kesmiş oldukları faturaları excel yöntemiyle iki firmanın cari bilgileri kısa zamanda karşılaştırarak aradaki olmayan faturaları tespit etmek için kullanabilirsiniz.  Formülün ismi  Eğersay  bu formülü nasıl kullanıldığını hazırlamış olduğum videoda izlere anlatmaya çalışacağım.

 

Senaryo ;

X Firmamız var , Y Firmasına en az 700 fatura kesiyoruz ve çoğu zaman bu faturalar Y firmasında hesap extresine yansımıyor Bu faturaları tek tek kontrol etmek zor olacağı için Eğersay Formülünü kullanarak eksik faturaları kısa zamanda tespit edeceğiz ( 10 adet belge üzerinde deneme yapacağım mantığını anlamak için )

 

kısaca iki farklı excel ile hazırlanmış hesap bilgisini, hesap extrasını karşılaştırmak ve arada olmayan fatura veya kayıtları tespit etmek bulabilmek için eğersay formülü kullanılarak yararlana bilirsiniz. Bu işten ön muhasebe, muhasebeciler, mali müşavir veya maliyecilerin işine yarayacak oldukça kullanışlı bir formüldür.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın